KALIO HIDROKSIDAS 90%, kg

4,79 €
CHEM027
Prekės dydis, kg
Kiekis

  Available: 

Parametras

Savybė

Kalio hidroksidas

Caustic potash, Lye, Potash lye, Potassia, Potassium hydrate

Formulė

KOH

Struktūra

Kalio hidroksidas 2DKalio hidroksidas 3D

IUPAC

Kalio hidroksidas (Potassium hydroxide)

INCI

POTASSIUM HYDROXIDE

CAS

1310-58-3

Molinė masė

56,11 g/mol

Tankis

2,044 g/cm3 (20 °C)
2,12 g/cm3 (25 °C)

Tirpumas

Vandenyje:

85 g/100 g (-23.2 °C)
97 g/100 mL (0 °C)
121 g/100 mL (25 °C)
138.3 g/100 mL (50 °C)
162.9 g/100 mL (100 °C)

Metanolyje:

55 g/100 g (28 °C)

Izopropanolyje:

~14 g / 100 g (28 °C)

Neorganinis junginys, kurio formulė yra KOH, ir paprastai vadinamas kalio šarmu. Kaip ir natrio hidroksidas (NaOH) ši bespalvė kieta medžiaga yra stipri bazė. Ji turi daugybę pramoninių ir nišinių pritaikymo sričių, kurių dauguma išnaudoja jos korozinį pobūdį ir reaktyvumą su rūgštimis. KOH yra paminėtinas kaip daugelio minkštų ir skystų muilų, taip pat daug kalio turinčių cheminių medžiagų, pirmtakas.

Prekursorius (pirmtakas) kitiems kalio junginiams. Daugelis kalio druskų yra paruoštos neutralizavimo reakcijomis, kuriose dalyvauja KOH. Kalio druskos iš karbonato, cianido, permanganato, fosfato ir įvairių silikatų yra gaunamos apdorojant rūgštinius oksidus arba rūgštis su kalio šarmu.

Biodyzelio gamyba. Nors brangesnis nei natrio hidroksidas, KOH yra efektyvus katalizatorius biodyzelino gamyboje, transesterifikuojant trigliceridus augaliniame aliejuje. Kai iš kalio hidroksido perdirbto biodyzelino gauto glicerino yra pašalinamas toksiškas metanolis, jis gali būti panaudojamas kaip naudingas ir nebrangus maisto priedas gyvuliams.

Valymo priemonės. Kalio hidroksidas randamas įvairiuose preparatuose, pavyzdžiui, skystame muile, losjonuose, šampūnuose, plaukų lakuose ir protezų valikliuose, taip pat yra daugelyje pramoninių junginių, tokių kaip krosnies valikliai, drenažo valymo įrenginiai, važiuojamosios dalies ir betono valymo priemonės, nefosfatiniai plovikliai ir drenažo bei vamzdžių valymo medžiagos. Riebalų muilinimo kalio šarmo proceso metu gaunami atitinkami kalio muilai yra švelnesni nei labiau paplitę muilai pagaminti iš natrio šarmo. Dėl savo švelnumo ir didesnio tirpumo šie muilai reikalauja mažiau vandens, kad būtų suskystinti ir tuo pačiu gali turėti daugiau valymo agento nei skysti natrio muilai.

Trąšų pramonė. KOH naudojamas gaminti trąšas, kurios suteikia pasėliams kalio, ypač toms kultūroms, kurios negali toleruoti chlorido jonų. Fosforo rūgšties ir kalio hidroksido mišinys dažnai purškiamas ant augalų siekiant sunaikinti kenkėjus ir užtikrinti ligų prevenciją. Surinktuose augaluose, kurie buvo nupurkšti šiuo mišiniu, nebus pesticidų likučių.

Laboratorijose. Jis naudojamas kalio druskoms gauti, kurios naudojamos įvairiuose procesuose. Pavyzdžiui, kalio cianidas naudojamas aukso gavyboje ir galvanizavimo procese, o kalio permanganatas plačiai naudojamas kaip dezinfekavimo priemonė. Kalio fosfatas naudojamas trąšoms gaminti. Reikalingas įvairios analitinėms procedūroms, pavyzdžiui, jis padeda nustatyti rūgščių koncentraciją. Naudojamas rūgščių neutralizacijos reakcijoms vykdyti.

pH reguliuojanti medžiaga. Kaip bazė, kalio hidroksidas veikia kaip pH reguliatorius pramoninės gamybos ir perdirbimo srityse. Žemės ūkio pramonėje kalio hidroksidas naudojamas rūgštinių dirvožemių pH reguliavimui.

Medicina. Kalio hidroksidas taip pat naudojamas medicinoje. Veterinarinėje medicinoje kalio hidroksidas naudojamas norint pašalinti veršelių ragų ataugas ir ištirpinti žvynus ar plaukus. Žmonėms kalio hidroksidas gali būti naudojamas grybelinėms infekcijoms diagnozuoti. Jis taip pat gali būti naudojamas karpų ir odelių tirpinimui.

Maistas. Kalio hidroksidas dažnai randamas kaip priedas komerciškai perdirbtuose maisto produktuose. Jis pridedamas prie perdirbto maisto, kaip stabilizatoriaus, kuris prailgina produkto galiojimo laiką, ir kaip tirštiklis. Kalio hidroksidas naudojamas šokolado ir kakavos perdirbimui, gaiviųjų gėrimų perdirbimui ir ledų tirštinimui. Yra naudojamas alyvuogių minkštinimui ir glazūravimui prieš kepinimą. Dar vaisių ir daržovių plovimui bei cheminiam jų žievelės pašalinimui. Naudojamas išgauti karamelės spalvą.

Elektrolitas. Vandeninis kalio hidroksidas naudojamas kaip elektrolitas nikelio-kadmio, nikelio-vandenilio ir mangano dioksido-cinko pagrindo šarminėse baterijose. Pirmenybė šarminių baterijų gamyboje yra teikiama kalio šarmo tirpalui, nes jis yra labiau laidus elektrai nei natrio šarmas. Tačiau gali būti naudojami ir abiejų tirpalų mišiniai, kaip pavyzdžiui "Toyota Prius" nikelio-metalo hidrido akumuliatoriuose. Nikelio geležies baterijos taip pat naudoja kalio hidroksido elektrolitą.

Naftos pramonė. Kalio hidroksidas taip pat naudojamas naftos ir gamtinių dujų perdirbimo pramonėje, organinių rūgščių ir sieros junginių pašalinimui. Dujų srautuose esantys anglies dioksidas (CO2), sieros trioksidas (SO3) ir azoto trioksidas (NO3), absorbuojami KOH pagalba.

Nišinės panaudojimo sritys:

 • „Cheminis kremavimas“ – kalio hidroksidas naudojamas paspartinti tiek gyvūnų, tiek žmonių minkštųjų audinių irimą, paliekant tik kaulus ir kitus kietus audinius. Entomologai, norintys kruopščiai ir smulkiai ištirti vabzdžių anatomijos struktūrą, gali naudoti 10% vandeninį KOH tirpalą, kad atlikti „cheminį kremavimą“;
 • dėl korozinių savybių kalio hidroksidas gali būti naudojamas medžiagų ir preparatų, kurie valo ir dezinfekuoja paviršius ir medžiagas, kurie yra atsparūs KOH korozijai, gamybai;
 • naudojamas puslaidininkių lustų gamybai;
 • kalio hidroksidas dažnai yra pagrindinis aktyvus cheminių „odelių valiklių“ ingredientas, naudojamas manikiūro procedūrose;
 • yra naudojamas chemiškai pašalinti plaukus nuo gyvūnų odų. Tas pats poveikis taip pat yra naudojamas susilpninti žmogaus plaukus prieš skutimą;
 • naudojamas kai kurių rūšių grybams nustatyti. Ant grybienos užpilama 3-5% vandeninio KOH tirpalo ir žiūrima ar jos spalva pasikeičia. Remiantis šia spalvų pasikeitimo reakcija, galima nustatyti tam tikras grybų rūšis;
 • popieriaus gamybos procese naudojamas kaip antiputokšlis;
 • naudojamas kaip vejos maistas, pramoninės trąšos, fungicidai ir herbicidai;
 • pašildytas kalio hidroksidas dažnai naudojamas silicio plokštelių ėsdinimo procesui, kuris yra svarbus tam tikrų mikroelektroninių prietaisų gamyboje.

Svarbu: įdėkite prekę į krepšelį, užpildykite gavėjo anketos duomenis ir patvirtinkite užsakymą. Ačiū!

Taupydami Jūsų brangų laiką, užsakytas prekes pristatysime nurodytuoju adresu Jums patogiu metu visoje Lietuvoje!

*- Prekių nuotraukos gali neatitikti realios prekių ir jų pakuotės išvaizdos, spalvos, komplektacijos ar formos. Informacija prekės aprašyme yra bendro pobūdžio, todėl gali nesutapti su informacija ant prekės pakuotės, bei nėra tikslus prekės panaudojimo būdas. Pateikti duomenys apie prekių likučius ir kainas tam tikrais atvejais gali skirtis nuo realios prekių kainos ir jų likučių

Signalinis žodis: PAVOJINGA

Pavojaus piktogramos:

Pavojingumo frazės:

H290 Gali ėsdinti metalus

H302 Kenksminga prarijus

H314 Smarkiai nudegina odą ir pažeidžia akis

Atsargumo frazės:

P260 Neįkvėpti dulkių/ dūmų/ dujų/ rūko/ garų/ aerozolio.

P280 Mūvėti apsaugines pirštines/ dėvėti apsauginius drabužius/ naudoti akių (veido) apsaugos priemones.

P301+P330+P331 PRARIJUS: išskalauti burną. NESKATINTI vėmimo

P303+P361+P353 PATEKUS ANT ODOS (arba plaukų): Nusivilkite visus užterštus drabužius. Nuplaukite odą vandeniu arba po dušu

P305+P351+P338 PATEKUS Į AKIS: atsargiai plauti vandeniu kelias minutes. Išimti kontaktinius lęšius, jeigu jie yra ir jeigu lengvai galima tai padaryti. Toliau plauti akis.

P310 Nedelsiant skambinti į APSINUODIJIMŲ KONTROLĖS IR INFORMACIJOS BIURĄ arba kreiptis į gydytoją.

CHEM027

Panašios prekės

(8 other products in the same category)

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Arba Reset password