NATRIO CHLORIDAS (Druskos tabletės) 99% (food grade) , kg

9,08 €
CHEM014
Prekės dydis, kg
Kiekis

    Available: 

Parametras

Savybė

Natrio chloridas

Valgomoji druska, halitas, akmens druska, stalo druska, jūros druska

Formulė

NaCl

Struktūra

Druska 2DDruska 3D

IUPAC

Natrio chloridas (Sodium chloride)

INCI

SODIUM CHLORIDE

CAS

7647-14-5

Molinė masė

58,443 g/mol

Tankis

2,165 g/cm3

Tirpumas

Vandenyje: 0 °C – 356 g/l

25 °C – 359 g/l

100 °C – 391 g/l

Metanolyje – 14,9 g/l

Amoniake – 21,5 g/l

Tai joninis junginys, kurio jo cheminė formulė yra NaCl, sudėtyje turi vieną natrio ir vieną chloro atomą. Valgomoji druska yra standartizuota standartu ASTM E534-13.

Maisto pramonėje. Pagrindinis natrio chlorido panaudojimas yra kaip valgomoji druska įvairiose maisto ruošimo srityse (namuose ruošiant maistą, restoranuose, maisto pramonės gamyklose ir t. t.). Druska naudojama kaip prieskonis, konservantas, rišiklis, fermentaciją kontroliuojantis priedas. Nuo seno naudojamas kaip konservantas maisto produktams, nes iš bakterijų pašalina (sutraukia) vandenį, dėl kojos žūva ir maisto produktai ilgiau išlieka švieži. Koncervacines savybes pasireiškia kai druskos koncentracija pasiekia 19% nuo bendros masės. Sūrių gamybos pramonėje naudojamas kaip spalvą, fermentaciją bei tekstūrą kontroliuojantis priedas. Duonos pramonėje druska naudojama fermentacijos greičiui duonos tešloje kontroliuoti, stiprinti glitimą (elastinga baltymų ir vandens kompleksas tam tikrose tešlose), kaip skonio stipriklis.

Ledo tirpinimui. Antra pagal dydį natrio chlorido panaudojimo sritis – tai ledo tirpinimas nuo kelių bei prevencija nuo kelių apledėjimo. Kai tikimasi, kad orai šals ir keliai gali apledėti, keliai išpurškiami sūrimu (prisotintu vandeniniu natrio chlorido tirpalu). Ledo tirpinimui dažniausiai naudojamas ne grynas natrio chloridas, tačiau jo mišinys su kalcio bei magnio chloridais. Ledo tirpinimas druska efektyvus iki -10 °C temperatūros. Į keliuose barstomą druską taip pat yra pridedama priedų, kad barstoma ji nesusimuštų į gabalus.

Pramonėje.Taip pat natrio chloridas tiesiogiai ar netiesiogiai naudojamas įvairių cheminių medžiagų gamyboje. Dažnai naudojama natrio hidroksido ir chloro gamybai. Taip pat naudojama natrio karbonato ir kalcio chlorido gamybai.

Naftos gręžimo pramonėje natrio chloridas naudojamas kaip priedas gręžimo skysčiams, kuris reguliuoja gręžimo skysčio tankį. Taip pat kai grąžtas pasiekia druskingą uolieną, į gręžimo skystį pridedama natrio chlorido, kad būtų sumažinimas tos druskingos uolienos tirpimas. Dar naudojama padidinti sandarumą, kai gręžinys yra užcementuojamas.

Tekstilės ir dažų pramonėje natrio chloridas naudojamas vandeninio tirpalo pavidalu (sūrimas) kaip skalavimo medžiaga pašalinti organinius teršalus.

Metalų apdirbimui, tokių kaip aliuminis, berilis, varis, plienas ar vanadis, apdirbimui. Naudojama kaip smėliavimo mišinys arba priedas į smėliavimo mišinį.

Gumos pramonėje natrio chloridas naudojamas sintetinių ar baltos gumos gamybai.

Vandens paruošime gali būti naudojamas vandenį minkštinančių jonų keitiklių dervų regeneracijai.

Medicinoje natrio chloridas naudojamas ištirpintas vandenyje (fiziologinis tirpalas). Naudojant fiziologinį tirpalą galima greitai į organizmą tiekti reikiamus medikamentus. Taip pat natrio chlorido vandeninis tirpalas naudojamas nosies purškaluose.

Veterinarijoje natrio chloridas naudojamas kaip vėmimą sukelianti medžiaga.

Priešgaisrinėje įrangoje, natrio chloridas naudojamas D klasės gesintuvuose, reikalingų gesinti lengvai užsidegantiems metalų (magnis, kalis, natris bei natrio kalio lydiniams) gesinti.

Valyme, vandeninis tirpalas gali būti naudojamas kaip buitinių paviršių valymo priemonė. Taip pat natrio chloridas naudojamas įvairių šampūnų, dantų pastų gamyboje.

Optinių komponentų gamyboje. Natrio chloridas praleidžia 90 % infraraudonųjų spindulių, todėl gali būti naudojami optinių komponentų, dirbančių infraraudonųjų spindulių aplinkoje, gamybai.

Svarbu: įdėkite prekę į krepšelį, užpildykite gavėjo anketos duomenis ir patvirtinkite užsakymą. Ačiū!

Taupydami Jūsų brangų laiką, užsakytas prekes pristatysime nurodytuoju adresu Jums patogiu metu visoje Lietuvoje!

*- Prekių nuotraukos gali neatitikti realios prekių ir jų pakuotės išvaizdos, spalvos, komplektacijos ar formos. Informacija prekės aprašyme yra bendro pobūdžio, todėl gali nesutapti su informacija ant prekės pakuotės, bei nėra tikslus prekės panaudojimo būdas. Pateikti duomenys apie prekių likučius ir kainas tam tikrais atvejais gali skirtis nuo realios prekių kainos ir jų likučių

Signalinis žodis: Netaikoma

Pavojaus piktogramos: Netaikoma 

Pavojingumo frazės: Netaikoma

Atsargumo frazės: Netaikoma

CHEM014

Panašios prekės

(8 other products in the same category)

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Arba Reset password