NATRIO SULFATAS 99%, GLAUBERIO DRUSKA (E514 food grade), kg

1,50 €
Prekės dydis, kg
Kiekis

    Available: 

Parametras

Savybė

Natrio sulfatas

Sodium sulphate, Sulfate of sodium, Thenardite (mineral), Glauber's salt (decahydrate), Sal mirabilis (decahydrate), Mirabilite (decahydrate mineral), Disodium sulfate

Formulė

Na2SO4

Struktūra

Natrio sulfatas 2DNatrio sulfatas 3D

IUPAC

Dinatrio sulfatas (disodium sulfate)

INCI

SODIUM SULFATE

CAS

7757-82-6

Molinė masė

142,04 g/mol (bevandenis)

Tankis

2.664 g/cm3 (bevandenis)

Tirpumas

Vandenyje:

Bevandenis:

4,76 g/100 mL (0 °C)

13,9 g/100 mL (20 °C)

42,7 g/100 mL (100 °C)

Švaros pramonėje:  dideliais kiekiais natrio sulfatas naudojamas įvairių miltelinių ploviklių bei skalbimo miltelių gamyboje (koncentruotuose skalbimo priemonėse naudojami sintetiniai ceolitai ir natrio disilikatas). Jo paskirtis yra kaip nešiklis, kuris iš esmės būdamas neaktyvus padeda sureguliuoti aktyvių komponentų kiekį, jog nebūtų perdozuojama. Taip pat ant jo yra apveliami skysti komponentai, tokiu būdu milteliniai produktai tampa efektyvesni. Taip pat gali būti naudojamas apledėjusių langų valyme arba žemų temperatūrų valymo produktuose.

Stiklo pramonėje naudojamas kaip kokybinis priedas stiklo skaidrumui didinti, nes padeda išstumti oro burbuliukus iš stiklo lydalo. Taip pat natrio sulfatas padeda gauti vientisesnę stiklo struktūrą, bei padeda išvengti nuosėdų susidarymo.

Laboratorijose naudojamas, kaip džiovinantis agentas. (Jis dehidratuoja organinius tirpiklius lėčiau nei magnio sulfatas, tuo pačiu tai yra pigus ir geromis filtravimo savybėmis pasižymintis reagentas. Taip pat naudojamas apdirbti kristalus po auginimo, kad jie nebesuliptų tarpusavyje.

Statybos pramonėje naudojamas, kaip betono sukietėjimo greitiklis, priedas į betoną žiemą. Natrio sulfatas padidina druskingumą, tuo sumažindamas užšąlimo temperatūrą.

Energetikoje dėl didelės šiluminės talpos ir palankių fazių keitimosi iš kietos į skystą temperatūrų šią medžiagą galima panaudoti saulės šilumai akumuliuoti ir vėliau naudoti patalpų šildymui.

Maisto pramonėje panaudojamas, kaip rūgštingumą reguliuojanti medžiaga E514. Taip pat gali būti naudojamas kaip maistinių dažiklių skiediklis arba kramtomosios gumos stabilizatorius.

Medicinoje ir veterinarijoje panaudojamas, kaip aktyvių komponentų nešiklis arba kaip aktyvus komponentas vidurių laisvinimui, viduriavimui sukelti bei organizmo valymui. Taip pat natrio sulfatas naudojamas odos ligų gydymui pvz. Žvynelinės, pigmentinių dėmių ir pan. Glauberio druska naudojama paracetamolio perdozavimui gydyti, nes lengvai pašalina jį iš organizmo.

Tekstilės pramonėje natrio sulfatas padeda „išlyginti“ tekstilę, mažindamas neigiamus pluoštų krūvius, kad dažai galėtų prasiskverbti tolygiai. Skirtingai nuo alternatyvaus natrio chlorido, jis nesukelia nerūdijančio plieno indų korozijos, naudojamų dažymo procese. Taip pat jis naudojamas kilimų pluoštų kondicionavime ir atgaivinime.

Matalo apdirbime natrio sulfatas naudojamas tauriųjų metalų išgavimo procese paverčiant juos iš joninės būsenos(tirpios) į atominę (kietą)

Popieriaus pramonėje natrio sulfatas naudojamas medienos plaušo gamyboje KRAFT procese, kaip celiuliozės kondicionierius, kad masė taptų vientisesnė.

Svarbu: įdėkite prekę į krepšelį, užpildykite gavėjo anketos duomenis ir patvirtinkite užsakymą. Ačiū!

Taupydami Jūsų brangų laiką, užsakytas prekes pristatysime nurodytuoju adresu Jums patogiu metu visoje Lietuvoje!

*- Prekių nuotraukos gali neatitikti realios prekių ir jų pakuotės išvaizdos, spalvos, komplektacijos ar formos. Informacija prekės aprašyme yra bendro pobūdžio, todėl gali nesutapti su informacija ant prekės pakuotės, bei nėra tikslus prekės panaudojimo būdas. Pateikti duomenys apie prekių likučius ir kainas tam tikrais atvejais gali skirtis nuo realios prekių kainos ir jų likučių

**- Produktas atitinka maisto priedui E514 keliamus reikalvimus, bet nėra skirtas naudoti kaip maisto priedas.

Signalinis žodis: Netaikoma

Pavojaus piktogramos: Netaikoma 

Pavojingumo frazės: Netaikoma

Atsargumo frazės: Netaikoma

Panašios prekės

(8 other products in the same category)

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Arba Reset password