KALCIO HIDROKSIDAS (gesintos kalkės), 90%, kg

1,69 €
Prekės dydis, kg
Kiekis

    Available: 

Parametras

Savybė

Kalcio hidroksidas

Slaked lime, Milk of lime, Calcium(II) hydroxide, Pickling lime, Hydrated lime, Portlandite

Calcium hydrate, Calcium dihydroxide

Formulė

Ca(OH)2

Struktūra

IUPAC

Kalcio hidroksidas (Calcium dihydroxide)

INCI

CALCIUM HYDROXIDE

CAS

1305-62-0

Molinė masė

74,093 g/mol

Tankis

2,211 g/cm3

Tirpumas

Tirpus glicerolyje ir rūgštyse, netirpus alkoholiuose.

Vandenyje:

1,89 g/l (0 °C)

1,73 g/l (20 °C)

0,66 g/l (100 °C)

Kalcio hidroksidas (tradiciškai vadinamas gesintomis kalkėmis) yra neorganinis junginys, kurio cheminė formulė yra Ca(OH)2. Jis yra bespalvis kristalas arba baltas milteliai ir gaunamas, kai kalcio oksidas (vadinamas kalkėmis arba negesintomis kalkėmis) yra sumaišomas su vandeniu. Jis turi daug pavadinimų, įskaitant hidratuotas kalkes, šarmines kalkes, arba marinavimo kalkes. Kalcio hidroksidas naudojamas daugeliu atvejų, įskaitant maisto ruošimą, kai jis buvo identifikuotas kaip E numeris E526. Kalkių vanduo yra dažnas kalcio hidroksido tirpalo pavadinimas.

Vandens valyme, kalcio hidroksido panaudojimas yra kaip flokulianto, vandens ir nuotekų valyme. Jis sudaro šakotą, krūvį turinčią sistemą, kuri pritraukia smulkias daleles, taip jas pašalina iš vandens, todėl gaunamas skaidresnis produktas. Šis būdas naudojamas dėl mažos kalcio hidroksido kainos ir mažo toksiškumo. Jis taip pat naudojamas gėlo vandens valymui, kad būtų padidintas vandens pH, kad vamzdžiai nerūdytų, kai tekantis vanduo yra rūgštus, nes jis yra savireguliuojantis ir nepadidina pH per daug.

Gyvulinkystėje gesintos kalkės naudojamos kaip pašarų priedas siekiant praturtinti mitybą kalcio mikroelementu. Naudojant tokį šėrimo būdą yra pasiekiamas mažesnis pašaro rūgštingumas, bei kalcio mikroelementas. Atkreiptinas dėmesys, kad kalcio įsisavinimas nėra labai aukšto lygio, todėl patartina greta naudoti chelatinius junginius, kurie pagerintų kalcio įsisavinimą.

Sodininkystėje gesintos kalkės naudojamos dirvos nurūgštinimui Kalkinti rekomenduojama rudenį, nes ne visoms daržovėms patinka šviežiai kalkinta dirva. Tai atlikus iki pavasario sėjos kalkinės medžiagos susimaišo su dirvožemiu, tampa efektyvesnės ir spėja neutralizuoti rūgščią dirvą. Rezultatas gali būti dar geresnis, jei kalkinami augalų priešsėliai. Iškart pakalkintas dirvas gana neblogai toleruoja gūžiniai ir žiediniai kopūstai, burokėliai. Morkos, agurkai, pomidorai, ankštinės kultūros kalkių nemėgsta. Jų sėklas reikėtų berti į nukalkintas dirvas tik tada, kai medžiagos neutralizuojasi. Kalkių ypač nemėgsta bulvės – pasidaro rauplėtos. Kalcio hidroksidas naudojamas sodo medelių balinimui, t.y. apsaugai nuo kenkėjų.

Maisto pramonėje kalcio hidroksidas dažniausiai naudojamas gana plačiai, tik produktų apdirbime, tiek ir galutiniuose produktuose. Cukraus pramonėje siekiant išvalyti cukraus tirpalą bei gauti baltojo cukraus kristalus. Gėrimų pramonėje siekiant išgauti skaidrias sultis ir kitokius gėrimus kurie gaminami iš natūralių žaliavų. Marinuotų/konservuotų produktų užpiluose, kad jie išliktų skaidrūs. Ruošiant kinietiškus sendintus kiaušinius. Kukurūzų apdorojime, siekiant lengviau pašalinti/suminkštinti sėklos apvalkalą. Kalcio papildas gėrimuose, kūdikių mišiniuose. Anglies dioksido sugėrime. Kaip kepimo miltelių analogas arba viena iš sudėtinių dalių. Skaidraus kalcio ir magnio druskų mišiniui tiek maisto tiek farmacijos pramonėje.

Statybos pramonėje kalcio hidroksidas naudojamas įvairių statybinių mišinių sudėtyse, kur suteikia baltos spalvos efektą, glotnumą, greitesnio kietėjimo/džiūvimo efektą. Hidratinės kalkės naudojamos sausiesiems mišiniams. Kalkes galima naudoti gruntui stabilizuoti tiesiant kelius, kai grunto drėgnis sumažinamas, naudojant gesintas kalkes (apie 3 proc.). Užsienyje šis būdas labai paplitęs ir yra gana efektyvus. Įterpiamų kalkių kiekis priklauso nuo grunto drėgnio. Naudojant kalkes ne tik sumažėja grunto drėgnis, bet ir pagerėja struktūra, padidėja stipris. Jei gruntas silpnas, kalkių įterpti ir jas išmaišyti reikia iki 40 cm gylio. Pavyzdžiui, prieš pradedant tvarkyti prekybos centrus ar terminalus, išlyginamas gruntas, paruošiamas pagrindas ir visas plotas ištisai stabilizuojamas.

Kosmetikos gamyboje kalcio hidroksidas taip pat vadinamas „gesintomis kalkėmis“ arba „hidratuotomis kalkėmis“. Šis elementas susidaro su vandeniu ir kalkėmis. Kalkių vanduo yra pagrindinis ingredientas gaminant oleo-kalkakmenio linimentus. Plaukų tiesinimo priemonėse randame kalcio hidroksido, jis turi savybę keisti plauko struktūrą: ardo sulfidinius ryšius, jungiančius plaukų kuokštuose esančias aminorūgštis ir keičia jų fizinę struktūrą. Galiausiai jis taip pat naudojamas kai kuriuose produktuose kaip PH reguliatorius, nes iš esmės yra šarminis.

Laboratorijose kalcio hidroksidas naudojamas gaminant amoniako dujas (NH3), naudojant šią reakciją: Ca(OH)2 + 2NH4Cl → 2NH3 + CaCl2 + 2H2O

Odų pramonėje kalcio hidroksidas naudojamas odų valyme, siekiant atskirti kailį ar jo likučius nuo odos.

Popieriaus pramonėje jis yra tarpinis produktas reakcijoje gaminant natrio hidroksidą. Šis perskaičiavimas yra Krafto proceso celiuliozės proceso dalis, skirta plaušienos gamybai. Kaustinimo operacijoje sudegintos kalkės yra pridedamos prie žaliovinio skysčio, kuris yra iš esmės natrio karbonato ir natrio sulfato tirpalas, pagamintas ištirpinant smaržą, kuris yra šių cheminių medžiagų išlydyta forma iš panaudojimo krosnies.

Svarbu: įdėkite prekę į krepšelį, užpildykite gavėjo anketos duomenis ir patvirtinkite užsakymą. Ačiū!

Taupydami Jūsų brangų laiką, užsakytas prekes pristatysime nurodytuoju adresu Jums patogiu metu visoje Lietuvoje!

*- Prekių nuotraukos gali neatitikti realios prekių ir jų pakuotės išvaizdos, spalvos, komplektacijos ar formos. Informacija prekės aprašyme yra bendro pobūdžio, todėl gali nesutapti su informacija ant prekės pakuotės. Pateikti duomenys apie prekių likučius ir kainas tam tikrais atvejais gali skirtis nuo realios prekių kainos ir jų likučių

Signalinis žodis: PAVOJINGA

Pavojaus piktogramos:

Pavojingumo frazės:

H315 Dirgina odą

H318 Smarkiai pažeidžia akis

H335 Gali dirginti kvėpavimo takus

Atsargumo frazės:

P260 Neįkvėpti dulkių.

P280 Mūvėti apsaugines pirštines/naudoti akių apsaugos priemones.

P302+P352 PATEKUS ANT ODOS: plauti dideliu vandens kiekiu.

P305+P351+P338 PATEKUS Į AKIS: Kelias minutes atsargiai plauti vandeniu. Išimti kontaktinius lęšius, jeigu jie yra ir jeigu lengvai galima tai padaryti. Toliau plauti akis.

P310 Nedelsiant skambinti į APSINUODIJIMŲ KONTROLĖS IR INFORMACIJOS BIURĄ/ kreiptis į gydytoją.

Panašios prekės

(8 other products in the same category)

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Arba Reset password