TITANO DIOKSIDAS 90%, kg

8,49 €
Prekės dydis, kg
Kiekis

    Available: 

Parametras

Savybė

Titano dioksidas

Titanija, rutila, anatazė, brukitas

Formulė

TiO2

Struktūra

Titano dioksidas 2DTitano dioksidas 3D

IUPAC

Titano dioksidas – titanium dioxide

INCI

TITANIUM DIOXIDE

CAS

13463-67-7

Molinė masė

79.866 g/mol

Tankis

1.77g/cm3

Tirpumas

Vandenyje: netirpus

Titano dioksidas dar žinomas kaip titano (IV) oksidas ar titanija. Jeigu titano dioksidas naudojamas kaip pigmentas, galima sutikti tokius jo pavadinimus, kaip titano baltasis, baltas pigmentas 6 (PW6), ar CI 77891. Pagrinde jis gaunamas iš ilmenito, rutilo anatazės. Jis turi platų pritaikomumą, pvz. dažų pramonėje, įdegio kremuose, bei maisto dažyme.

Dažymo pramonėje titano dioksidas naudojamas labai plačiai dėl savo skaistumo ir labai didelio refrakcijos indekso. Titano dioksido kristalai yra idealiai apvalūs 220 nm skersmens, taip atspindi maksimalų kiekį matomos šviesos spektro. Nuo titano dioksido švarumo lygio labai priklauso atspindimos šviesos lygis, t.y. pigmento veiksmingumas ir optinės savybės. Net ir nedideli kiekiai įvairių metalų (Cr, V, Cu, Fe, Nb) gali pakeisti kristalų struktūrą ir pakeisti optines savybes. TiO2 yra labai efektyvus baliklis miltelių formoje ir naudojamas baltos spalvos išgavimui dažuose, dangose, plastiko gaminiuose, baltam popieriuje, maiste, vaistų gamyboje (piliulėse ir tabletėse), bei daugumoje dantų pastų. Naudojant dažuose jis dar žinomas „brilijantinis baltasis“ arba „puikusis baltasis“ ar panašūs apibūdinimai. Taip pat jį galima sutikti taturuočių dažuose.

Optinių prietaisų gamyboje, titano dioksidas naudojamas kaip nanodanga, kuria padengiamas paviršius. Taip pagaminami dielektriniai veidrodžiai, kurie atspindi tik tam tikro ilgio šviesos bangas. Taip pat jis naudojamas juvelyrikoje ir įvairiose dekoracijose paviršių padengimui, taip gaunami „mistiniai ugnies topazai“ ar žaismingų vaivorykštės spalvų atspindžiai.

Kosmetikoje titano dioksidas naudojamas tiek kaip pigmentas, bet tuo pačiu ir kaip UV spindulių apsauga, bei odos šviesintojas. Dažniausiai titano dioksidas naudojamas kartu su cinko oksidu, dėl to kad yra efektyvesnis ir mažiau žalingas koraliniams rifams, nei oksibenzonas ir oktinoksatas. Nanodalelių dydžio titano dioksidas randamas daugumoje kremų nuo įdegio, dėl labai didelio UV spindulių sugeriamumo ir atsparumo spalvos keitimui dėl UV poveikio. Šie privalumai padeda apsaugoti odą nuo žalingo UV spindulių poveikio. Nano-TiO2 apsaugo nuo abiejų tipų UV-A ir UV-B spinduliuotės ir yra saugesni naudoti, bei aplinkai nei organiniai UV absorberiai. Mineralinis UV filtras (galima išgauti iki 30 SPF). 5 % titano dioksido suteiks apie 10 SPF ir apsaugos 90 % nuo UVA, UVB ir netgi UVC spindulių, 10 % miltelių suteikia apie 15-20 SPF. Muilo gamyboje sumaišomas titano dioksidas su glicerinu arba aliejumi ir įdedamas į muilo bazę. Į skaidrią bazę galima įdėti iki 0,5% nuo galutinio produkto masės.

Keramikoje titano dioksidas naudojamas kaip drumstiklis ir kristalų formavimo iniciatorius gaminant įvairių tipų glazūras. Naudojamas matinėms ir kristalinėms glazūroms, gerina atsparumą rūgštims ir sumažina cekavimą (glazūros trūkinėjimą), sunkiai keičia spalvą jei sudėtyje yra geležies, naudojant nedideliais kiekiais sumažina švino tirpumą.

Statybose titano dioksidas naudojamas gaminant spalvinius betono gaminius. Rekomenduojama išeiga 4 - 6 kg/100 kg. cemento. Spalvos intensyvumas priklauso nuo užpildų ir cemento spalvos

Svarbu: įdėkite prekę į krepšelį, užpildykite gavėjo anketos duomenis ir patvirtinkite užsakymą. Ačiū!

Taupydami Jūsų brangų laiką, užsakytas prekes pristatysime nurodytuoju adresu Jums patogiu metu visoje Lietuvoje!

*- Prekių nuotraukos gali neatitikti realios prekių ir jų pakuotės išvaizdos, spalvos, komplektacijos ar formos. Informacija prekės aprašyme yra bendro pobūdžio, todėl gali nesutapti su informacija ant prekės pakuotės. Pateikti duomenys apie prekių likučius ir kainas tam tikrais atvejais gali skirtis nuo realios prekių kainos ir jų likučių

Signalinis žodis: Netaikoma

Pavojaus piktogramos: Netaikoma

Pavojingumo frazės: Netaikoma

Atsargumo frazės: Netaikoma

Panašios prekės

(8 other products in the same category)

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Arba Reset password