SILICIO DIOKSIDAS (kvarcas) 98,5%, kg

0,90 €
1,20 €
Sutaupote 25%
Prekės dydis, kg
Kiekis

  • Condition: Išpardavimas!
  • Condition: −25%
  • Available: 

Parametras

Savybė

Silicio dioksidas

Kvarcas, kvarcinis smėlis, silicio oksidas

Formulė

SiO2

Struktūra

 

IUPAC

Silicio dioksidas - Silica dioxide

INCI

QUARZ

CAS

7631-86-9

Molinė masė

60.08 g/mol

Tankis

2.648 g/cm3

Tirpumas

Netirpus

 

Silicio dioksidas yra junginys turintis formulę SiO2 ir dažniausiai sutinkamas gamtoje, kaip kvarcas. Galima sutikti tiek kaip uolieną, tiek kaip pagrindinę sudedamąją dalį smėlyje. Silicio dioksidas turi platų pritaikomumą tiek buityje, tiek ir pramonėje.

Statybose kvarcas naudojamas kaip sudėtinė dalis įvairiuose mišiniuose, tinkuose, užpilduose, šaligatvio plytelių tarpų užpildymui, betono mišinių ruošime.

Vandens ruošime kvarcinis smėlis naudojamas kaip smulkiagrūdis užpildas baseinų filtrams, geriamojo vandens valymo sistemose. Kvarcinis smėlis yra tinkamas naudojimui geriamojo vandens filtruose, baseinų filtruose, nuotėkų valymo įrenginiuose, vandens gręžiniuose. Dėl vienodas kvarco grūdelių formos ir dydžių pasiskirstymo, efektyviai pašalinami teršalai iš geriamojo vandens, baseinų ar nuotekų. Kvarcinis smėlis yra chemiškai grynas, todėl nemažina vandens kokybės ir nereaguoja su rūgštimis, teršalais, organiniais tirpikliais. Kvarcinis smėlis vandens filtre sulaiko iš baseino patenkančius nešvarumus ir smulkias šiukšles, kurios pašalinamos į kanalizaciją. Patariama smėlį keisti filtre maždaug kas 3-5 metus, atsižvelgiant į baseino eksploatavimo intensyvumą ir filtro apkrovas. Kuo smulkesnis kvarcinio smėlio užpildas, tuo smulkesnes daleles gali išfiltruoti. Jeigu vanduo atrodo drumstas ir neskaidrus, rekomenduojama pakeisti filtro užpildą į smulkesnį, kad filtras galėtų sugaudyti koloidines daleles, kurių neišfiltruoja tradicinės įkrovos filtrai.

Metalo apdirbime kvarcas naudojamas smėliasrovėje kaip abrazyvinė medžiaga valant metalo paviršių. Jo parinkimas priklauso nuo reikiamo valymo šiurkštumo, apdirbamo paviršiaus pobūdžio, bei tolimesnio apdirbimo. Kvarcas naudojamas metalo liejimo formų gamyboje, nes dėl didelio atsparumo karščiui nekeičia savo savybių.

Laboratorijose kvarcas naudojamas tolygiam kaitinimui palaikyti, nes kaitinant ant liepsnos kaitimas būna staigus ir nevienodas, o kaitinant kvarcą jis įšyla tolygiai.

Keramikos apdirbime kvarcas naudojamas keramikos liejimo formų gamyboje, unitazų ir kriauklių, kvarcinių indų gamyboje.

Stiklo pramonėje kvarcas naudojamas stiklo gamyboje kaip pagrindinė žaliava.

Elektrotechnikoje silicio dioksidas naudojamas puslaidininkių komponentų gamyboje, kad sukurti PNP ar NPN komponentus sluoksniuojant silicį ir silicio dioksidą.

Floristikoje kvarcas naudojamas papuošimų, sluoksniuoto smėlio vazų gamyboje, paviršių dengimui, kad išgauti šiurkštumo efektą.

 

Svarbu: įdėkite prekę į krepšelį, užpildykite gavėjo anketos duomenis ir patvirtinkite užsakymą. Ačiū!

Taupydami Jūsų brangų laiką, užsakytas prekes pristatysime nurodytuoju adresu Jums patogiu metu visoje Lietuvoje!

 

*- Prekių nuotraukos gali neatitikti realios prekių ir jų pakuotės išvaizdos, spalvos, komplektacijos ar formos. Informacija prekės aprašyme yra bendro pobūdžio, todėl gali nesutapti su informacija ant prekės pakuotės. Pateikti duomenys apie prekių likučius ir kainas tam tikrais atvejais gali skirtis nuo realios prekių kainos ir jų likučių

Signalinis žodis: Netaikoma

Pavojaus piktogramos: Netaikoma

Pavojingumo frazės: Netaikoma

Atsargumo frazės: Netaikoma

Panašios prekės

(8 other products in the same category)

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Arba Reset password