BORO RŪGŠTIS 99%, kg

124,99 €
Prekės dydis, kg
Kiekis

    Available: 

Parametras

Savybė

Boro rūgštis

Ortoboro rūgštis, boro trihidroksidas, Orthoboric acid, Boracic acid, Sassolite, Optibor, Borofax, Trihydroxyborane, Boron(III) hydroxide, Boron Trihydroxide, Acide borique

Formulė

B(OH)3; H3BO3

Struktūra

Boro rūgštis 2DBoro rūgštis 3D

IUPAC

Boro rūgštis (Boric acid)

INCI

BORIC ACID

CAS

10043-35-3

Molinė masė

61,83 g/mol

Tankis

1,435 g/cm3

Tirpumas

Vandenyje:

2,52 g/100 mL (0 °C)

4,72 g/100 mL (20 °C)

5,7 g/100 mL (25 °C)

19,10 g/100 mL (80 °C)

27,53 g/100 mL (100 °C)

Alkoholiuose tirpumas padidėja, ypač glicerine. Tirpumas gali pasiekti iki 50g/100ml.

Boro rūgštis, dar vadinama vandenilio boratu, borato rūgštimi ir ortoboro rūgštimi yra silpna, vienbazė Lewiso boro rūgštis. Tačiau kai kurie boro rūgšties požymiai, vykstant kai kurioms cheminėms reakcijoms, rodo, kad tai yra tribazė rūgštis. Boro rūgštis dažnai naudojama kaip antiseptikas, insekticidas, antipirenas, neutronų absorbentas ar kitų cheminių junginių žaliava.

Metalų apdirbime boro rūgštis su boraksu naudojama kaip suvirinimo fliusas. Boro jonai leidžia lengviau lydytis metalams, neleidžia metalų oksidams įsiterpti į lydinį. Juvelyrikos pramonėje boro rūgštis naudojama kartu su denatūruotu etilo alkoholiu sumažinti paviršiaus oksidaciją bei dėmių ant metalo paviršiaus atsiradimą terminiuose procesuose (litavime, atkaitinime).

Medienos pramonėje boro rūgštis naudojama sumaišyta su boraksu santykiu 4:5 todėl labai gerai tirpsta vandenyje, šis tirpalas yra naudojamas medienos apsaugai nuo ugnies, ją impregnuojant. Tokiu būdu mediena impregnuojama antipirenu. Boro rūgštis apsaugo ir naikina esamą šlapią ir sausą puvinį medienoje. Ji gali būti naudojama kartu su etilo glikolio nešikliu, kad apsaugotų išorinę medieną nuo grybelių ir vabzdžių poveikio. Koncentruoti borato pagrindo junginiai gali būti naudojami siekiant išvengti gleivių, grybų ar dumblių augimo ant medienos paviršiaus, net ir jūrinėje aplinkoje.

Vandens gerinime boro rūgštis naudojama kaip pH buferis. Boro rūgštis, esanti pusiausvyroje su jos konjuguota baze (borato jonai), plačiai naudojama (koncentracijos intervale nuo 50 iki 100 ppm boro ekvivalentų) kaip pagrindinės arba papildomos pH buferinės sistemos baseinuose.

Medicinoje boro rūgštis naudojama, kaip antiseptinė medžiaga nedideliems nudegimams ar žaizdoms gydyti. Labai praskiestas boro rūgšties tirpalas naudojamas kaip akių ploviklis. Skiesta boro rūgštis gali būti naudojama kaip makšties ploviklis gydyti bakterinę vaginozę dėl pernelyg didelio šarmingumo, taip pat kandidozę. Kaip antibakterinis junginys, boro rūgštis gali būti naudojamas spuogų gydimui. Taip pat naudojama kaip mikozės prevencija. Kartu su alkoholiu gautas tirpalas gali būti naudojamas tam tikrų ausų infekcijos rūšies gydymui žmonėms ir gyvūnams.

Gyvulininkystėje boro rūgštis naudojama galvijų kanopų ligoms gydyti. Ruošiamas tirpalas, kuris apsaugo kanopas nuo grybelinio poveikio.

Augalinkystėje ir daržininkystėje boro rūgštis naudojama, kaip trąša, bei apsauga nuo pelėsio. Pvz. Auginant pomidorus, jie yra gausiai laistomi, todėl dirvos substratas nuolat yra drėgnas. Tai tampa palankia terpe augti pelėsiams ir grybeliams kurie silpnina augančius pomidorus. Patręšus substrata boro rūgštimi, pelėsis išnyksta, o boro jonai sunaudojami augalų, kaip mikroelementas.

Atominėje energetikoje boro rūgštis naudojama kaip neutronų nuodai. Boras boro rūgštyje sumažina terminio skilimo tikimybę absorbuojant kai kuriuos šiluminius neutronus. Boro rūgštis gali būti ištirpinta panaudoto kuro baseinuose, naudojamuose panaudoto kuro elementams laikyti. Koncentracija yra pakankamai didelė, kad neutronų dauginimasis būtų minimalus. Boro rūgštis buvo panaudota likviduojant Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinius – ant 4 reaktoriaus, kuris išsilydė buvo išpilta boro rūgšties, kad būtų išvengta kitos reakcijos atsiradimo.

Pirotechnikoje boras yra naudojamas, kad būtų užkirstas kelias amidų formavimo reakcijai tarp aliuminio ir nitratų. Kompozicijai pridedama nedidelė boro rūgšties dalis, neutralizuojanti šarminius amidus, kurie gali reaguoti su aliuminiu. Boro rūgštis naudojama kaip liepsnos dažiklis, ją nudažant žalia spalva. Žalios spalvos signalinės raketos, saliutai savo sudėtyje turi boro rūgšties.

Tepalų pramonėje koloidinės suspensijos sudarytos iš boro rūgšties nanodalelių ištirpusių naftoje arba augaliniame aliejuje gali sudaryti puikų tepalą ant keraminių arba metalinių paviršių, su slankiosios trinties koeficientu, kuris mažėja, didėjant slėgiui, nuo 0,10 iki 0,02. Naudojama sutepti „carrom“ ir „novuss“ žaidimo lentas, kad būtų galima greičiau žaisti.

Insekticidų gamyboje boro rūgštis naudojama kaip veiklioji medžiaga, priemonėse nuo vabzdžių (tarakonų, termitų, skruzdžių, musių, cukrinio žvyninukas ir kt.) naikinimui. Rekomenduojama išbarstyti boro rūgštį vabzdžių susitelkimo vietose, arba pasiruošti sotų tirpalą bei juo išpurkšti ar sutepti paviršius kur susitelkia nepageidaujami vabzdžiai.

Keramikoje ortoboro rūgštis naudojama štampavimo masės gamybai, smulkiems silicio dioksido turintiems milteliams, naudojamiems indukcinių krosnių pamušalams ir keramikai gaminti. Vienas iš pagrindinių pramoninių boro rūgšties panaudojimas yra sintetinio stiklo pluošto gamyba. Plačiau žinomo kaip borosilikatas ar borosilikatinis stiklas.

Svarbu: įdėkite prekę į krepšelį, užpildykite gavėjo anketos duomenis ir patvirtinkite užsakymą. Ačiū!

Taupydami Jūsų brangų laiką, užsakytas prekes pristatysime nurodytuoju adresu Jums patogiu metu visoje Lietuvoje!

*- Prekių nuotraukos gali neatitikti realios prekių ir jų pakuotės išvaizdos, spalvos, komplektacijos ar formos. Informacija prekės aprašyme yra bendro pobūdžio, todėl gali nesutapti su informacija ant prekės pakuotės, bei nėra tikslus prekės panaudojimo būdas. Pateikti duomenys apie prekių likučius ir kainas tam tikrais atvejais gali skirtis nuo realios prekių kainos ir jų likučių

**- Prekyba nuodingomis (toksinėmis) medžiagomis vykdoma laikantis LR Nuodingųjų medžiagų kontrolės įstatymo (aktuali redakcija) numatytomis nuostatomis. Pirkėjas prieš įsigydamas nuodingas medžiagas privalo pateikti leidimą dirbti su nuodingomis medžiagomis

Signalinis žodis: PAVOJINGA

Pavojaus piktogramos:

Pavojingumo frazės:

H360FD Gali pakenkti vaisingumui. Gali pakenkti negimusiam kūdikiui.

Atsargumo frazės:

P201 Prieš naudojimą gauti specialias instrukcijas.

P202 Nenaudoti, jeigu neperskaityti ar nesuprasti visi saugos įspėjimai.

P281 Naudoti reikalaujamas asmenines apsaugos priemones.

P308+P313 Esant sąlyčiui arba jeigu numatomas sąlytis: kreiptis į gydytoją.

P405 Laikyti užrakintą.

Panašios prekės

(8 other products in the same category)

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Arba Reset password