KALIO PERMANGANATAS 99%, kg

3,72 €
Prekės dydis, kg
Kiekis

    Available: 

Parametras

Savybė

Kalio permanganatas

Kalio permanganatas, Chameleono mineralas, Kondio kristalai, Potašo permanganatas, Hipermanganas

Formulė

KMnO4

Struktūra

Kalio permanganatas 2DKalio permanganatas 3D

IUPAC

Kalio manganatas VII (Potassium manganate(VII))

CAS

7722-64-7

Molinė masė

158,034 g/mol

Tankis

2,70 g/cm3

Tirpumas

Vandenyje:

76 g/L (25 °C)

250 g/L (65 °C)

Suyra alkoholyje ir organiniuose tirpikliuose

Kalio permanganatas yra neorganinis junginys, kurio cheminė formulė yra KMnO4 ir kurį sudaro K + ir MnO−4. Tai purpurinė-juoda kristalinė druska, kuri ištirpsta vandenyje, kad gautų intensyviai rausvą ar violetinį tirpalą.

Žemės ūkyje kalio permanganatas naudojamas kaip organinio azoto išlaisvintojas dirvoje. Oksiduodamas amonio ir nitrito jonus iki nitratų kalio permanganatas paverčia azotą lengviau pasisavinamą ir prieinamą augalams.

Sodininkystėje kalio permanganatas naudojamas kaip efektyvus augalų dezinfekantas, bei aktyvaus deguonies šaltinis, taip apsaugodamas augalus nuo kenkėjų, bei pagerindamas deguonies prieinamumą dirvožemyje. Tuo pačiu kalio permanganatas yra, kaip kalio šaltinis. Tokiais mechanizmais jis paspartina augalų augimą. Ne didesnė nei 0,001 proc. kalio permanganato koncentracija gali padėti ilgiau išlaikyti sunokusius vaisius ir daržoves. Tokios koncentracijos tirpalu plaukite sunokusius vaisius ir daržoves, ir tai padės jums ilgiau išlaikyti juos šviežius, 0,1-0,15 proc. tirpalas (litre vandens ištirpinkite 1-1,5 g kalio permanganato) padės dezinfekuoti sėklas ar svogūnėlius. Paruoštame tirpale sėklas arba svogūnėlius palaikykite apie dvi valandas, nusausinkite, daigų pašaknio liga, vadinama juodąja kojele arba diegavirte, dažnai tampa tikru sodininkų galvos skausmu. Šios augalų ligos gydymas gali būti gana paprastas – tereikia pažeistus augalus laistyti 0,05 proc. kalio permanganato tirpalu (litre vandens ištirpinkite 0,5 g kalio permanganato). Jei augalus užpuolė miltligė, padės kalio permanganato ir kalcinuotos sodos tirpalas: 10 litrų vandens ištirpinkite 50 g kalcinuotos sodos ir 10 g kalio permanganato. Šiuo tirpalu purkškite pažeistus augalus. Jei sode ėmė dygti grybai, kuriuos norėtumėte išnaikinti, pagelbės 0,25 proc. kalio permanganato tirpalas (litre vandens ištirpinkite 2,5 g kalio permanganato). Šiuo tirpalu laistykite vietas, kuriose pridygo nepageidaujamų grybų – laistyti vertėtų bent kelis kartus. Dėl per dažno laistymo kambarinius augalus gali užpulti muselės. Rekomenduojama pakeisti augalo dirvožemį, o jo vazoną išplauti didelės koncentracijos kalio permanganato tirpalu. Jei dirvožemis yra pažeistas pesticidų ar kitų cheminių teršalų, jį galima valyti kalio permanganato tirpalu, kuris turi būti sušvirkščiamas į pažeistas dirvožemio vietas. Rekomenduojama rinktis 2-4 procentų kalio permanganato tirpalą (10 litrų vandens reikės išrirpinti 20-40 g kalio permanganato). Šis tirpalas efektyviai neutralizuoja kenksmingas medžiagas ir gerina dirvožemio būklę.

Akvakultūroje ir akvariumuose kalio permanganatas naudojamas kaip efektyvi priemonė gydant žuvis nuo parazitų. Naudojama tiek uždaruose akvakultūros ūkiuose, tiek ir natūraliai auginamoms žuvims. Akvariumuose naudojama gydant tiek gėlavandenes tiek ir jūrines žuvis.

Kino pramonėje kalio permanganatas yra viena iš pagrindinių cheminių medžiagų, naudojamų kino ir televizijos pramonėje, norint „pasendinti“ dekorą ir audinius. Paruoštas kalio permanganato tirpalas išskiria rudą MnO2 ir sukuria „šimtametę“ arba „senovinę“ išvaizdą ant Heseno audinio (audeklo), lynų, medienos ir stiklo.

Ugnies uždegime kalio permanganatas pridedamas prie „plastikinių sferų dalytuvų“, kad susidarytų užpakalinės ugnys, perdegimai (burnout) ir valdomi padegimai. Polimerų sferos, panašios į stalo teniso kamuoliukus, kuriuose yra nedidelis permanganato kiekis, įpurškiamas etilenglikolis ir projektuojamos link tos vietos, kur norima uždegti, o vėliau savaime užsidega. Naudojami tiek rankiniai, tiek sraigtasparnių arba valtyje montuojami plastikiniai rutuliai.

Maisto pramonėje etileno absorbentai prailgina bananų laikymo laiką net esant aukštai temperatūrai. Šį efektą galima išnaudoti pakuojant bananus į polietileną kartu su kalio permanganatu. Pašalindamas etileną oksidacijos būdu, permanganatas atitolina derėjimą, padidindamas vaisiaus galiojimo laiką iki 4 savaičių be šaldymo.

Vandens valyme kalio permanganatas plačiai naudojamas vandens valymo pramonėje. Jis naudojamas kaip regeneracinė cheminė medžiaga geležies ir vandenilio sulfido (supuvusio kiaušinio kvapo) pašalinimui iš gręžinio/šulinio vandens. Kalio permanganatas tirpinamas vandenyje ir tirpalas dozuojamas į vandens nugeležinimo filtrus. Jis naudojamas esant ypač aukštam geležies ir organinių medžiagų kiekio, kai neina jų pašalinti įprastinės aeracijos būdu. Istoriškai jis buvo naudojamas geriamajam vandeniui dezinfekuoti ir gali vandenį paversti rausvo atspalvio. Šiuo metu jis yra naudojamas kontroliuojant kenksmingus organizmus, tokius kaip zebros midijos, gėlo vandens surinkimo ir valymo sistemose.

Organinėje sintezėje pagrindinis KMnO4 panaudojimas yra organinių junginių sintezės reagentas. Sunaudojamas didelis kiekis gaminant askorbo rūgštį, chloramfenikolį, sachariną, izonikotino rūgštį ir pirazino rūgštį.

Analizėje ir mokyklų eksperimentuose kalio permanganatas gali būti naudojamas kiekybiškai nustatyti oksiduojamų organinių medžiagų kiekį vandeniniame mėginyje. Nustatyta vertė yra žinoma kaip permanganato vertė. Analitinėje chemijoje standartizuotas vandeninis KMnO4 tirpalas kartais naudojamas kaip oksiduojantis titras redoksų titravimui (permanganometrija). Titruojant kalio permanganatą, tirpalas tampa šviesiai purpuriniu atspalviu, kuris tamsėja, kai į tirpalą įpilama titranto pertekliaus. Giminingu būdu jis naudojamas kaip reagentas medienos masės Kappa skaičiui nustatyti. Standartizuojant KMnO4 tirpalus, dažnai naudojamas redukavimas oksalo rūgštimi. KMnO4 naudojamas kokybinei organinei analizei tirti nesočiųjų jungčių buvimą. Reakcija su dvigubomis ar trigubomis jungtimis (-C = C- arba -C≡C-) sukelia spalvos išblukimą nuo rausvai rausvos iki rudos. Teigiamas testas taip pat yra su aldehidais ir skruzdžių rūgštimi (ir formiatais). Vandeniniai, rūgštiniai KMnO4 tirpalai naudojami dujiniam gyvsidabriui rinkti išmetamosiose dujose atliekant stacionarių šaltinių išmetamų teršalų bandymus. Kalio permanganatas kartais yra įtrauktas į išgyvenimo rinkinius: kaip hipergolinį starterį (sumaišytą su automobilio radiatoriaus antifrizu iš glicerolio) kaip vandens sterilizatorių - ir ant nelaimės signalų ant sniego. Ant smulkiai sutrinto kalio permanganalo užlašinus lašą glicerino, kelių sekundžių bėgyje įsižiebia liepsna. Kaitinant sausą kalio permanganatą, jis skyla ir išskiria deguonį, kuris gali būti naudojamas kituose eksperimentuose.

Gyvulinkystėje kalio permanganatas naudojamas kaip gyvūnų kanopų ligų gydymui ir profilaktikai. Taip pat gali būti naudojamas ragų ir kanopų grybelio gydymui ir profilaktikai. Jis gali būti naudojamas kaip veterinarinis preparatas gyvūnų žaizdų dezinfekcijai. Dėl savo netoksiškumo ir efektyvumo, jis naudojamas ekologiniuose ūkiuose.

Medicinoje kalio permanganatas naudojamas daugeliui odos ligų gydymui. Tai apima grybelines pėdos infekcijas, impetigą, pemfigus, paviršines žaizdas, dermatitą ir tropines opas. Jis yra Pasaulio sveikatos organizacijos pagrindinių vaistų, saugiausių ir efektyviausių vaistų, reikalingų sveikatos sistemoje, sąraše.

Svarbu: įdėkite prekę į krepšelį, užpildykite gavėjo anketos duomenis ir patvirtinkite užsakymą. Ačiū!

Taupydami Jūsų brangų laiką, užsakytas prekes pristatysime nurodytuoju adresu Jums patogiu metu visoje Lietuvoje!

*- Prekių nuotraukos gali neatitikti realios prekių ir jų pakuotės išvaizdos, spalvos, komplektacijos ar formos. Informacija prekės aprašyme yra bendro pobūdžio, todėl gali nesutapti su informacija ant prekės pakuotės, bei nėra tikslus prekės panaudojimo būdas. Pateikti duomenys apie prekių likučius ir kainas tam tikrais atvejais gali skirtis nuo realios prekių kainos ir jų likučių

**- Įgyvendinant 2019 m. birželio 20 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) 2019/1148 dėl prekybos sprogstamųjų medžiagų pirmtakais ir jų naudojimo, kuriuo iš dalies keičiamas Reglamentas (EB) Nr. 1907/2006 ir panaikinamas Reglamentas (ES) Nr. 98/2013 (OL L 186, 2019 7 11, p. 1). produktas parduodamas tik Juridiniams asmenims, ūkininkamas ar individualią veiklą vykdantiems asmenims patvirtinus įgaliojimą pirkti bei teisėtą naudojimo paskirtį pasirašytinai, užpildant deklaracijos formą.

Signalinis žodis: PAVOJINGA

Pavojaus piktogramos:

Pavojingumo frazės:

H272 Gali padidinti gaisrą, oksidatorius

H302 Kenksminga prarijus

H314 Smarkiai nudegina odą ir pažeidžia akis

H361d Įtariama, kad gali pakenkti negimusiam kūdikiui

H373 Gali pakenkti organams (smegenys), jeigu medžiaga veikia ilgai arba kartotinai (įkvėpus)

H410 Labai toksiška vandens organizmams, sukelia ilgalaikius pakitimus

Atsargumo frazės:

P220 Laikyti atokiau nuo drabužių bei kitų degiųjų medžiagų

P273 Saugoti, kad nepatektų į aplinką

P280 Mūvėti apsaugines pirštines/naudoti akių apsaugos priemones

Panašios prekės

(8 other products in the same category)

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Arba Reset password