FOSFORO RŪGŠTIS ~85% (E338 food grade), L

7,60 €
8,45 €
Sutaupote 10%
Dydis / talpa
Kiekis

  • Condition: Išpardavimas!
  • Condition: −10%
  • Available: 

Parametras

Savybė

Fosforo rūgštis

Ortofosforo rūgštis, maistinė fosforo rūgštis, E338

Formulė

H3PO4

Struktūra

Ortofosforo rūgštis 2DOrtofosforo rūgštis 3D

IUPAC

Fosforo rūgštis (Phosphoric acid)

INCI

PHOSPHORIC ACID

CAS

7664-38-2

Molinė masė

98 g/mol

Tankis

2,030 g/cm3 (25 °C)

Tirpumas

Tirpi etanolyje.

Fosforo rūgštis. Tai silpna neorganinė rūgštis, kurios cheminė formulė yra H3PO4. Tai netoksiška rūgštis, kuri būdama 100%, kambario temperatūroje ir normaliame slėgyje (1 atm) yra kietos formos.

Maisto pramonėje fosforo rūgštis naudojama kaip maisto papildas, žymimas E numeriu – E338. Rūgštis naudojama maisto produktų ir gėrimų bei džemų rūgštinimui, suteikiant jiems aštrų arbą rūgštų skonį. Alaus ar vyno gamyboje naudojama pH (rūgštingumo) reguliavimui, rauginimo/brandinimo indų plovime siekiant pašalinti alaus/vyno akmenį. Fosforo rūgšties druskos, tokios kaip monokalcio fosfatas, naudojamos kaip rauginimo medžiagos.

Metalų apdirbime fosforo rūgštis naudojama rūdžių šalinimui nepažeidžiant geležinių paviršių. Rūgštis gali būti tiesiogiai naudojama ant rūdijančios geležies, plieninių įrankių ar kitų paviršių. Galima naudoti skystą rūgštį, bet dažniausiai yra naudojamas rūgšties gelis. Gali prireikti kelių valymų, kad būtų pašalintos visos rūdys. Taip pat gali būti naudojamas elektrocheminiam suvirinimo siūlų valyme. Fosforo rūgštis gali būti naudojama geležinių paviršių apdirbime siekiant juos pasyvuoti (fosfatavimo procesui). Galima ją naudoti kaip fliusą litavimo procese. Fosforo rūgštis yra naudojamas kaip tirpalas ar vienas iš pagrindinių tirpalo komponentų anodavimo procese. Vario apdirbime, kaip elektrolitas vario elektropoliravimo procese, atplaišų pašalinimui.

Kosmetikos gamyboje fosforo rūgštis naudojama pH reguliavimui, produkto stabilizavimui, bei metalo jonų surišimui. Pagrindinės INCI funkijos:

  • pH reguliatorius: stabilizuoja pH kosmetikos gaminiuose

Medicinoje fosforo rūgštis naudojama odontologijoje ir ortodontijoje kaip ėsdinamasis tirpalas, reikalingas išvalyti ir sušvelninti danties paviršių prieš jį tvarkant. Fosforo rūgštis taip pat yra nereceptinių vaistų nuo pykinimo komponentas, kuriuose taip pat yra daug cukraus (gliukozės ir fruktozės). „Cola“ tipo gaiviuosiuose gėrimuose esanti ortofosforo rūgštis padeda sureguliuoti virškinimo procesą. Ši rūgštis taip pat naudojama daugelyje dantų baliklių.

Žemės ūkyje fosforo rūgštis naudojama kaip laistymo vandens pH reguliatorius, ir tuo pačiu kaip fosforo šaltinis. Ypač tinka rūgščią dirvą mėgstančių augalų (šilauogių, aviečių, braškių ir kt.). Taip pat gali būti naudojama augalų žydėjimo metu kaip papildomas fosforo šaltinis.

Rugstis

Koncentracija %

g/m3 vandens neutralizuojant 50 ppm sarmingumo

ml/m3 vandens neutralizuojant 50 ppm sarmingumo

Gaunamas elementas

Fosforo r.

85

62.17

36.79

27.5 ppm P

Kuro gamyboje fosforo rūgštis naudojama kaip elektrolitas HOH dujų generatoriuose. Naudojami kiekiai 1-2 lašai litrui vandens.

Chemijos pramonėje fosforo rūgštis gali būti naudojama kaip katalizatorius alkoholių gamybai iš alkenų, hidratacijos metodu. Cheminis oksidatorius aktyvuotos anglies gamyboje.

Valymo pramonėje fosforo rūgštis naudojama kaip valiklis po statybų įvarių mūro paviršių valymui. Buitiniuose valikliuose naudojama kaip kalkinių nuosėdų valiklis.

Statybų pramonėje fosforo rūgštis naudojama purškiamoms izoliacinėms putoms. Sumaišius amidines dervas arba poliolius (struktūrai formuoti) su ABS rūgštimi (putoms gaminti) ir fosforo rūgštimi (kietėjimo katalizatoriumi), gaunamos greitai kietėjančios purškiamos izoliacinės putos, kuriomis galima uždengti visas skyles sienose ir stoge.

Svarbu: įdėkite prekę į krepšelį, užpildykite gavėjo anketos duomenis ir patvirtinkite užsakymą. Ačiū!

Taupydami Jūsų brangų laiką, užsakytas prekes pristatysime nurodytuoju adresu Jums patogiu metu visoje Lietuvoje!

*- Prekių nuotraukos gali neatitikti realios prekių ir jų pakuotės išvaizdos, spalvos, komplektacijos ar formos. Informacija prekės aprašyme yra bendro pobūdžio, todėl gali nesutapti su informacija ant prekės pakuotės, bei nėra tikslus prekės panaudojimo būdas. Pateikti duomenys apie prekių likučius ir kainas tam tikrais atvejais gali skirtis nuo realios prekių kainos ir jų likučių

**- Produktas atitinka maisto priedui E338 keliamus reikalvimus, bet nėra skirtas naudoti kaip maisto priedas.

Signalinis žodis: Pavojinga

Pavojaus piktogramos:

Pavojingumo frazės:

H290 Gali ėsdinti metalus

H314 Smarkiai nudegina odą ir pažeidžia akis

Atsargumo frazės:

P260 Neįkvėpti dulkių/dūmų/aerozolių

P280 Mūvėti apsaugines pirštines/dėvėti apsauginius drabužius/ naudoti veido ir akių apsaugos priemones

P301+P330+P301 PRARIJUS išskalauti burną, NESKATINTI vėmimo

P303+P361+P353 PATEKUS ANT ODOS nedelsiant nuvilkti/numauti visus drabužius, odą nuplauti vandens čiurkšle

P305+P351+P338 PATEKUS Į AKIS kelias minutes atsargiai plauti vandeniu, atsargiai išimti kontaktinius lęšius jeigu jie yra, toliau plauti vandeniu

P310 Nedelsiant skambinti į Apsinuodijimų ir kontrolės biurą arba kreiptis į gydytoją

P406 Laikyti korozijai atsparioje talpykloje.

P270 Naudojant šį produktą, nevalgyti, negerti ir nerūkyti.

P301+P312 PRARIJUS: pasijutus blogai, skambinti į APSINUODIJIMŲ KONTROLĖS IR INFORMACIJOS BIURĄ arba kreiptis į gydytoją.

Panašios prekės

(8 other products in the same category)

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Arba Reset password