NATRIO METASILIKATAS PENTAHIDRATAS, 99% kg

2,70 €
Prekės dydis, kg
Kiekis

    Available: 

Parametras

Savybė

Natrio metasilikatas

Natrio silikato polimeras

Formulė

Na2SiO3

Struktūra

Natrio metasilikatas 2DNatrio metasilikatas 3D

IUPAC

Natrio metasilikatas (Sodium metasilicate)

INCI

SODIUM METASILICATE

CAS

6834-92-0

Molinė masė

122,062 g/mol

Tankis

2,61 g/cm3

Tirpumas

Vandenyje:

22,2 g/100 ml (25 °C) 
160,6 g/100 ml (80 °C)

Netirpus alkoholiuose.

Cheminė medžiaga, kurios cheminė formulė yra Na2SiO3. Tai yra joninis junginys, susidedantis iš natrio katijonų Na+ ir polimerinių metasilikato anijonų . Tai yra bespalvė kristalinė, higroskopinė, kieta vandenyje tirpi medžiaga, kuri yra pagrindinė komercinių natrio silikato tirpalų sudedamoji dalis.

Metalų apdirbime natrio metasilikatas naudojamas kaip antikorozinis priedas arba metalų valiklių priedas. Dažnu atveju jis naudojamas šildymo sistemose, kai jos yra pildomos vandeniu, nes vidinėse sistemose suformuoja mikro plėvelę, kuri neleidžia koroduoti šildymo sistemoms. Ji šyldymo efektyvumui įtakos praktiškai neturi. Kartu su natrio bikarbonatu gaunamas dažų valiklis nuo aliuminių paviršių. Tai ypač aktualu, jeigu norima išlaikyti aliuminio paviršių lygų ir nepažeistą cheminės korozijos.

Statybose natrio metasilikatas gali būti naudojamas kaip cementas ar rišiklis, ypač aukštos temperatūros aplinkoje arba aplinkoje kur yra sąlytis su vandeniu ar rūgštimis. Taip pat gali būti naudojamas kaip betono stingimą greitinanti priemonė. Jis įeina į purškiamo betono sudėtį, kada sausas betono mišinys sumaišomas su vandeniu žarnose ir purškiamas ant paviršiaus. Taip gaunamas iki 10% tvirtesnis.

Popieriaus pramonėje jis naudojamas popieriaus dydžiui ir dangai reguliuoti. Kartu su vandenilio peroksidu taip pat gali būti naudojamas celiuliozės balinimo procese, kuriame jis veikia kaip buferis ir stabilizatorius.

Kosmetikoje natrio metasilikatas naudojamas odos priežiūros priemonėse, plaukų dažyme, akių makiažo, bei burnos higienos priemonėse. Dėl puikių savybių derinio, įskaitant geras emulsiklio ir suspensijų sudarymo savybes bei šarmines savybes, kai palaikomas pastovus pH, natrio etasilikatas dar gali būti naudojamas kaip antikorozinė priemonė kosmetikos indams. Pagrindinės INCI funkcijos:

  • Antikorozinis: apsaugo nuo pakuotės korozijos
  • pH reguliatorius: Stabilizuoja kosmetikos pH
  • Chelatų sudarymas: Reaguoja ir sudaro kompleksus su metalo jonais, kurie gali turėti įtakos kosmetikos gaminių stabilumui ir (arba) išvaizdai.

Automobiliuose JAV vyriausybinėje CARS programoje natrio metasilikatas naudojamas sunaikinti pasenusius automobilius. Koncentruotas tirpalas naudojamas pakeisti visą automobilio variklio alyvą. Automobilis yra užvedamas, ir per kelias minutes kai šiluma pasiekia reikiamą ribą, kad cheminė medžiagai suskiltų, variklis yra sugadinamas nepataisomai. Reikalinga temperatūra yra didesnė nei ~98,88 °C (210 F). Natrio metasilikatas taip pat gali būti naudojamas varikliams taisyti. Cilindro galvos tarpinės pratekėjimai gali būti sureguliuoti, kai į aušinimo skystį yra pridedama natrio metasilikato. Aušinimo skysčiui cirkuliuojant, dalis jo praeina per skylę tarpinėje. Natrio metasilikatas suformuoja plėvelę, kuri sandarina skylę. Natrio metasilikatas taip pat naudojamas nežymiems duslintuvų pažeidimams remontuoti.

Mokyklose naudojamas stalagmitų ir stalaktitų formavimui, nes natrio metasilikato tirplas reaguodamas su metalų jonais kietėja ir formuoja netirpias struktūras. Auginant kristalus jie gaunami skaidrūs su švelniom formom.

Svarbu: įdėkite prekę į krepšelį, užpildykite gavėjo anketos duomenis ir patvirtinkite užsakymą. Ačiū!

Taupydami Jūsų brangų laiką, užsakytas prekes pristatysime nurodytuoju adresu Jums patogiu metu visoje Lietuvoje!

*- Prekių nuotraukos gali neatitikti realios prekių ir jų pakuotės išvaizdos, spalvos, komplektacijos ar formos. Informacija prekės aprašyme yra bendro pobūdžio, todėl gali nesutapti su informacija ant prekės pakuotės, bei nėra tikslus prekės panaudojimo būdas. Pateikti duomenys apie prekių likučius ir kainas tam tikrais atvejais gali skirtis nuo realios prekių kainos ir jų likučių

Signalinis žodis: PAVOJINGA

Pavojaus piktogramos:

Pavojingumo frazės:

H290 Gali ėsdinti metalus.

H314 Smarkiai nudegina odą ir pažeidžia akis.

H335 Gali dirginti kvėpavimo takus.

Atsargumo frazės:

P261 Stengtis neįkvėpti dulkių/dūmų/dujų/rūko/garų/aerozolio

P262 Saugotis, kad nepatektų į akis, ant odos ar drabužių

P280 Mūvėti apsaugines pirštines/dėvėti apsauginius drabužius/naudoti akių (veido) apsaugos priemones

P301+P330+P331 PRARIJUS: išskalauti burną. NESKATINTI vėmimo

P303+P361+P353 PATEKUS ANT ODOS (arba plaukų): Nusivilkite visus užterštus drabužius. Nuplaukite odą vandeniu arba po dušu

P305+P351+P338 PATEKUS Į AKIS: Kelias minutes atsargiai plauti vandeniu. Išimti kontaktinius lęšius, jeigu jie yra ir jeigu lengvai galima tai padaryti. Toliau plauti akis

Panašios prekės

(8 other products in the same category)

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Arba Reset password