KALIO ALIUMINIO SULFATAS (KALIO ALŪNAS), kg

4,90 €
Prekės dydis, kg
Kiekis

    Available: 

Parametras

Savybė

Kalio aliuminio sulfatas

Kalio alūnas, alūnas, potašo alūnas, alūno akmenėlis, kalio alumas

Formulė

KAl(SO4)2

Struktūra

Kalio aliuminio sulfatas 2DKalio aliuminio sulfatas 3D

IUPAC

Aliuminio kalio sulfatas dodekahidratas - Aluminium potassium sulfate dodecahydrate

INCI

POTASSIUM ALUM

CAS

7784-24-9

Molinė masė

474.37g/mol

Tankis

1.725 g/cm3

Tirpumas

14.00 g/100 mL (20 °C)
36.80 g/100 mL (50 °C)

Kalio aliuminio sulfatas dar kitaip žinomas kaip kalio alūnas arba potašo alūnas, kurio formulė KAl(SO4)2. Dažniausiai sutinkamas hidratuotoj formoj kaip dodekahidratas KAl(SO4)2·12H2O. Šis junginys turi labai platų panaudojimą ir yra žinomas nuo seniausių laikų.

Kosmetikoje kalio alūnas naudojamas kaip vienas iš aktyvių ingredientų antiperspirantuose ir dezodorantuose, nes stabdo bakterijų, sukeliančių nemalonų kvapą, augimą. Šios jo savybės žinomos nuo senų laikų visame pasaulyje. Šiai dienai pardavime galima sutikti kalio alūną kaip „Alūno kristalą“, „Alūno akmenėlį“, „Dezotoruojantį kristalą“, kuris pardavinėjamas kaip natūralus dezodorantas. Kalio alūnas taip pat gali būti naudojamas depiliavimo vaškuose skirtuose plaukų šalinimui arba priemonėse po depiliacijos, kaip švelnumą suteikiantis priedas. Taip pat gali būti naudojamas plaukų formavimo priemonėse, kaip alternatyva kosmetiniam tepalui, kad išlaikytų plaukius stačius. INCI funkcija Sutraukiantis: padeda sutraukti odos poras.

Vandens paruošime kalio alūnas buvo naudojamas nuo antikos laikų. Dar ir po šiai dienai alūnas naudojamas kaip flokuliantas (drumstų skysčių nuskaidrintojas) tiek geriamajam vandeniui, tiek pramoninio vandens ruošime, nuotekų valyme, ežerų valyme siekiant nusodinti teršalus. Dažniausiai naudojama apie 30- 40 ppm alūno buitinių nuotekų valymui, o pramoninių nuotekų valyme naudojamos didesnės koncentracijos. Kalio alūnas pakeičia kietųjų dalelių paviršiaus krūvį, todėl jos gali sulipti į didesnius agregatus, taip suformuodamos nuosėdas, kurias galima išfiltruoti.

Dažyme aliuminio kalio sulfatas naudojamas odų dažymui/tamsinimui. Jis pašalina drėgmę iš odos bei neleidžia jai gesti/pūti. Priešingai nei tanino rūgštis, kalio alūnas nesifiksuoja odoje, todėl gali būti išplaunamas iš odos. Alūnas nuo antikos laikų buvo naudojamas kaip dažų fiksatorius, kuris suformuoja stiprius ryšius tarp pigmentų ir audinių. Taip pat jis naudojamas ir marmurinio popieriaus gamyboje. Kalio aliuminio sulfatas naudojamas kaip bazė siekiant pagaminti žaižaruojančius pigmentus.

Metalo apdirbime alūnas naudojamas plienų tirpdymui/ėsdinimui bet tuo pačiu metu jis nepažeidžia nei aliuminių detalių, nei šarminių metalų. Alūno tirpalas naudojamas plieninių įrankių antgalių tirpdymui, kurie būna įstrigę liejimo formose.

Priešgaisrinėse priemonėse kalio alūnas naudojamas kaip antipirenas impregnuojant drabužius, medieną, popieriaus gaminius ir kt., kad jie taptų mažiau degūs.

Maisto pramonėje kalio alūnas gali būti naudojamas kaip rūgštinantis priedas kepimo milteliuose, kad vyktų antra tešlos kildinimo fazė aukštoje temperatūroje. Taip pat jis šviesina duoną, bet jo naudojimas pagal šią paskirtį yra ribojamas. Kalio aliuminio sulfatas kulinarijoje dar kitaip žinomas kaip „alūno milteliai“ ir dažniausiai naudojami konservavimo receptuose, tam, kad konservuotų, bei padarytų vaisius ir daržoves traškesnius.

Keramikoje potašo alūnas naudojamas keramikos glazūros suspensijos klampai padidinti. Glazūra tampa labiau limpanti prie keramikos, bei lėčiau persiskiria suspensija.

Medicinoje kalio alūnas naudojamas kaip žaizdų užtraukėjas ir antiseptikas. Žaizdų pieštukai ar lazdelės yra sudarytos iš kalio alūno ir aliuminio sulfato bei naudojamos sumažinti mažų žaizdelių kraujavimui (dažniausiai po skutimosi ar nubrozdinimų). Taip pat kraujavimo stabdymui iš nosies, skausmo sumažinimui po vabzdžių įgėlimų ir įkandimų. Taip pat jis naudojamas spuogų, aknės, žaizdelių burnoje gydymui, nes pasižymi stipriu sausinamuoju poveikiu. Kalio aliuminio sulfatas naudojamas kraujo stabdymui gydant hemoraginį cistitą. Kai kuriose šalyse alūnas naudojamas hiperhidrozės gydymui.

Žaisluose kalio alūnas naudojamas kaip sudėtinė dalis gaminant minkymo molį (tešlą).

Fotografijoje alūnas kaip fotografijos emulsijų kietiklis ir dažniausiai sutinkamas kaip sudėtinė dalis fiksatoriuje.

Mokyklų eksperimentuose kalio aliuminio sulfatas naudojamas kaip viena iš efektyviausių kristalų auginimo priemonių. Alūno kristalai yra bespalviai, netoksiški kristalai, kuriuos lengva auginti. Gaunami stambūs kristalai, kurie turi aiškiai išreikštas formas, bei primena deimantus. Pridėjus į alūno tirpalą pigmentų, galima gauti įvairių spalvų kristalų.

Kristalas Alunas 01.pngKristalas Alunas 03.jpg

Svarbu: įdėkite prekę į krepšelį, užpildykite gavėjo anketos duomenis ir patvirtinkite užsakymą. Ačiū!

Taupydami Jūsų brangų laiką, užsakytas prekes pristatysime nurodytuoju adresu Jums patogiu metu visoje Lietuvoje!

*- Prekių nuotraukos gali neatitikti realios prekių ir jų pakuotės išvaizdos, spalvos, komplektacijos ar formos. Informacija prekės aprašyme yra bendro pobūdžio, todėl gali nesutapti su informacija ant prekės pakuotės. Pateikti duomenys apie prekių likučius ir kainas tam tikrais atvejais gali skirtis nuo realios prekių kainos ir jų likučių

Signalinis žodis: Atsargiai

Pavojaus piktogramos: 

Pavojingumo frazės: 

H315 Dirgina odą

H319 Sukelia smarkų akių dirginimą

H302 Kenksminga prarijus.

H335 Gali dirginti kvėpavimo takus

Atsargumo frazės:

P310+P312 PRARIJUS: pasijutus blogai, skambinti į APSINUODIJIMŲ KONTROLĖS IR INFORMACIJOS BIURĄ / kreiptis į gydytoją.

P305+P351+P338 PATEKUS Į AKIS: atsargiai plauti vandeniu kelias minutes. Išimti kontaktinius lęšius, jeigu jie yra ir jeigu lengvai galima tai padaryti. Toliau plauti akis.

P302+P352 PATEKUS ANT ODOS: plauti dideliu vandens kiekiu

Panašios prekės

(8 other products in the same category)

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Arba Reset password