VANDENILIO PEROKSIDAS ~50%, L

4,99 €
Dydis / talpa
Kiekis

    Available: 

Parametras

Savybė

Vandenilio peroksidas

Dioxidane, Oxidanyl, Perhydroxic acid, 0-hydroxyol, Dihydrogen, dioxide, Oxygenated water, Peroxaan

Formulė

H2O2

Struktūra

 

IUPAC

Vandenilio peroksidas (Hydrogen peroxide)

CAS

7722-84-1

Molinė masė

34,0147 g/mol

Tankis

1,195 g/cm3 (20 °C, 50% (w/w) tirpalas)

1,450 g/cm3 (20 °C, grynas)

Tirpumas

Su vandeniu maišosi. Tirpus etereiuose, alkoholiuose.

 

Vandenilio peroksidas yra stiprus oksidatorius, t.y. deguonies šaltinis, todėl turi platų pritaikomumą. Tai bespalvis, skaidrus skystis, šiek tiek klampesnis už vandenį. Junginio formulė H2O2, virimo temperatūra 150,2°C. Kaitinant vandenilio peroksidą be specialios įrangos, jis skyla anksčiau, nei spėja užvirti.

Plovimo-valymo pramonėje vanenilio peroksidas naudojamas kaip įvairių paviršių dezinfekantas, tiek naudojant skystam pavidale, tiek ir kaip garas patalpų dezinfekcijai. Vandenilio peroksidas pasižymi plataus spektro veikimu prieš virusus, bakterijas, grybelius, pelėsius ir bakterijų sporas. Labai efektyvus prieš gram-teigiamas bakterijas, bei mažiau prieš gram-neigiamas bakterijas, nes jose esantys katalazės ir peroksidazės fermentai padidina atsparumą vandenilio peroksidui. Siekiant sporicidinio efekto reikalingas ilgesnis kontaktas, bei didesnės koncentracijos tirpalai (10-30%). Vandenilio peroksidas laikomas saugiu dezinfekantu yra naudojamas kaip alternatyva choro turinčioms priemonėms, bei balikliams, nes jam skilus susidaro vanduo ir deguonis, kuris neturi ilgalaikio neigiamo poveikio aplinkoje. Prieš dezinfekciją rekomenduojama paviršius mechaniškai nuvalyti ir nuplauti vandeniu. Darbinis tirpalas ruošiamas atsižvelgiant į naudotiną tirpalo koncentraciją. Žemiau pateikiama preliminarių koncentracijų lentelė:

 

Darbinė koncentracija, %

50% vandenilio peroksido kiekis, ml

Geriamojo vandens kiekis, ml

3

600

9140

4

800

8860

5

1000

8570

6

1200

8280

 

Asmens sveikatos priežiūros ir visuomeninės paskirties įstaigose vandeniui atsparius paviršius priklausomai nuo užterštumo dezinfekuoti 3-5% darbiniu tirpalu. Paviršių sudrėkinti, apipurkšti, bei palikti 15min ekspozicijai. Po dezinfekcijos paviršius nuplauti geriamuoju vandeniu. Stiklinių paviršių valyme naudojamas 1-5% tirpalas, užpurškiant vandenilio peroksido ant veidrodžio ar stiklo, kiek palaukiama ir tada valoma. Valant šaldytuvą su 0,5-1% vandenilio peroksido tirpalu lengvai pašalinamas blogas kvapas.

 

Maisto pramonėje įmonių talpyklas, įrenginius ir vamzdynus dezinfekuoti 5% darbiniu tirpalu. Naudojant CIP sistemas ir/ar purškiamas sistemas rekomenduojama koncentracija 5%. Ekspozicijos laikas 30 min. Po dezinfekcijos visus paviršius reikia nuskalauti geriamuoju vandeniu.

Skalbyklose naudojamas, kaip bechloris audinių baliklis, kurio naudojama koncentracija yra apie 15%, todėl šie neblukina audinių spalvos, išlieka maloni spalva ir kvapas. Namų sąlygomis audinių skalbimas ir balinimas vykdomas skalaujant drabužius ar baltą patalynę ar rankšluosčius vandenyje su stikline vandenilio peroksido. Taip daiktai su laiku nepageltonuos. Vandenilio peroksidas taip pat pašalina įsisenėjusias dėmes. Suvilgant dėmę vandenilio peroksidu, paliekama minutei, kruopščiai pavaloma šepečiu ir išskalaujama šaltu vandeniu.

Vandens ruošime ir gerinime naudojama kubilų, baseinų dezinfekcijai 1L 50% vandenilio peroksido tirpalo 1-1,5m3 vandens ir paliekama stovėti ne mažiau kaip parai. Tuo metu skildamas vandenilio peroksidas naikina mikrobus, dumblius, nemalonų kvapą.

Veterinarijoje vandenilio peroksidas naudojamas paviršių, pieno šaldytuvų, melžimo įrangos dezinfekcijai. Paviršių denzinfekcijai naudojamas 1-5% tirpalas, sistemų dezinfekcijai 0,25-2% tirpalas esant cirkuliaciniam plovimui.

Medicinoje naudojamas 6-10% koncentracijos tirpalas įrankių, instrumentų, paviršių dezinfekcijai. 1,5-3% koncentracijos vandenilio peroksido tirpalas išorinei dezinfekcijai. Šiai dienai manoma, kad žaizdų dezinfekcija vandenilio peroksidu lėtina gijimą, nes suardo naujai susidarančias ląsteles. Žaizdų dezinfekcijai gali būti naudojamas tik labai mažos koncentracijos vandenilio peroksidas. Esant odos kontaktui su didesnės koncentracijos vandenilio peroksido tirpalu oda pabala, dėl susidarančių deguonies burbuliukų kapiliaruose. Alternatyviojoje medicinoje vandenilio peroksidą naudoja įvairių ligų gydymui, bet kai kuriais atvejais tokie gydymo būdai gali būti mirtini. Vandenilio peroksido naudojamas gydymui yra diskutuotinas: nors organizmo imuninė sistema pati pagamina vandenilio peroksidą, bet nedideliais kiekiais. Jį gamina fagocitai, kurie vandenilio peroksidą naudoja patogenų naikinimui. Vandenilio peroksidas toksiskas tiek patogenui tiek ir ląstelei, todėl yra laikomas specialaus baltymo fagosomos. Laisvasis vandenilio peroksidas paveikia visas ląsteles su kuriomis susiduria, bei padidina laisvojo deguonies, bei laisvųjų radikalų kiekį organizme, bet nepadidina deguonies kiekio reikalingo kvėpavimo procesams kiekio.

Kosmetikoje vandenilio peroksidą (1,5-12%) maišant su amonio hidroksidu gaunami plaukų šviesintojai ar plaukių balikliai, kitaip dar vadinami „peroksidinis blondniniškumas“. Vandenilio peroksidas taip pat naudojamas dantų balinime, todėl sutinkamas daugelyje balinančių dantų pastų. Sumaišius vandenilio peroksidą su natrio chloridu ir natrio karbonatu gaunama namudinė dantų pasta su balinančiu efektu.

Medžiotojų naudojamas 10% tirpalas trofėjinių laimikių kaulų balinimui. Priklausomai nuo kaulų struktūros gali būti skirtingas balinimo efektas.

Metalo apdirbimo pramonėje naudojamas fliusų litavime, bei elektronikos plokščių nuėsdinime. Taip pat vandenilio peroksidas naudojamas kaip oksiduojantis agentas tauriųjų metalų išgavimo procese.

Raketose, kaip kuras vandenilio peroksidas kaip stiprus deguonies šaltinis turintis didelį ir greitą plėtimasi, naudojamas raketų kurui mikroraketų varikliuose. Raketose kaip pagrindinis kuras naudojamas 70-98% grynumo vandenilio peroksidas. Kad pagreitinti vandenilio peroksido skilimą naudojami katalizatoriai: geležies chloridas, hidrazinas, platina, sidabras, molibdenas, paladis ir k.t. Žemesnės koncentracijos vandenilio peroksidas naudojamas kaip sudėtinė raketinio kuro dalis. Dažniausiai maišomas su žibalu, benzinu, tam kad išgauti momentinį impulsą raketos starto metu.

Mokyklose naudojamas cheminiuose projektuose ar bandymuose nanaudojamas garų gavimui ar gausioms putoms išgauti ("Dramblio dantų pasta"). Šviečiančiose lazdelėse nanaudojamas, kaip oksidatorius, bei energijos šaltinis. Šviečiančiose lazdelėse yra du skyriai. Viename iš jų yra vandenilio peroksido. Perlaužus skiriančią pertvarą reagentai maišosi ir reaguoja. Vandenilio peroksidas reaguoja su medžiaga (di-esteriu, pvz. Fenil oksalato esteris), esančia kitame skyriuje. Reakcijos metu susidaro tokia medžiaga, kuri tuoj pat skyla ir išskiria energiją, o ši sužadina dažų molekules ir jos pradeda skleisti šviesą.

Augalinkystėje  nenaudojamas silpnas vandenilio peroksido tirpalas, kuriuo laistomi augalai. Patekus tirpalui ant dirvožemio skyla peroksidas, taip atnešdamas didelį kiekį deguonies šaknims, taip pagerina augalų šaknyno vystymasi, bei padeda gydyti nuo šaknų puvinio, bei kitų ligų.

Žuvininkystėje  nenaudojamas kaip deguonies šaltinis mažoms žuvims. Akvariumistų tarpe naudojamas silpnas vandenilio peroksido tirpalas ne tik padidina deguonies kiekį vandenyje, bet ir padeda dezinfekuoti akvariumą nuo dumblių, be neigiamo poveikio žuvims.

 

Svarbu: įdėkite prekę į krepšelį, užpildykite gavėjo anketos duomenis ir patvirtinkite užsakymą. Ačiū!

Taupydami Jūsų brangų laiką, užsakytas prekes pristatysime nurodytuoju adresu Jums patogiu metu visoje Lietuvoje!

*- Prekių nuotraukos gali neatitikti realios prekių ir jų pakuotės išvaizdos, spalvos, komplektacijos ar formos. Informacija prekės aprašyme yra bendro pobūdžio, todėl gali nesutapti su informacija ant prekės pakuotės, bei nėra tikslus prekės panaudojimo būdas. Pateikti duomenys apie prekių likučius ir kainas tam tikrais atvejais gali skirtis nuo realios prekių kainos ir jų likučių

**- Įgyvendinant 2019 m. birželio 20 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) 2019/1148 dėl prekybos sprogstamųjų medžiagų pirmtakais ir jų naudojimo, kuriuo iš dalies keičiamas Reglamentas (EB) Nr. 1907/2006 ir panaikinamas Reglamentas (ES) Nr. 98/2013 (OL L 186, 2019 7 11, p. 1). produktas parduodamas tik Juridiniams asmenims, ūkininkamas ar individualią veiklą vykdantiems asmenims patvirtinus įgaliojimą pirkti bei teisėtą naudojimo paskirtį pasirašytinai, užpildant deklaracijos formą.

 

 

Signalinis žodis: PAVOJINGA

Pavojaus piktogramos:

     

Pavojingumo frazės:

<span style="font-size:10pt;font-family:'Times New Roman', serif;color:#000000;" x

Panašios prekės

(8 other products in the same category)

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Arba Reset password