NATRIO NITRATAS (tech grade), 99%, kg

3,72 €
Prekės dydis, kg
Kiekis

    Available: 

Parametras

Savybė

Natrio nitratas

Peru saltpeter
Soda niter
Cubic niter

Formulė

NaNO3

Struktūra

IUPAC

Natrio nitratas (Sodium nitrate)

INCI

SODIUM NITRATE

CAS

7631-99-4

Molinė masė

84,9947 g/mol

Tankis

2,257 g/cm3

Tirpumas

Vandenyje:

73 g/100 mL (0 °C)
91.2 g/100 mL (25 °C) 
180 g/100 mL (100 °C)

Cheminis junginys, kurio cheminė formulė yra NaNO3. Ši šarminių metalų nitrato druska taip pat žinoma kaip Čilės salietra (dėl to, kad dideli šios druskos klodai yra Čilėje), kad būtų galima atskirti jį nuo įprastos salietros, kalio nitrato. Mineralinę formą taip pat vadina nitratinu, nitratais ar natrio nitratais.

Natrio nitratas – tai balta kieta medžiaga, kuri labai gerai tirpsta vandenyje. Tai yra lengvai pasiekiamas nitrato anijono (NO3) šaltinis, kuris yra naudingas pramoninio masto reakcijose, skirtų trąšoms gaminti; pirotechnikos ir dūmų bombų gamybai; stiklo ir keramikos emalių gamybai; maisto konservantų (ypač mėsos) ir kietojo raketinio kuro gamybai.

Maisto pramonėje natrio nitratas yra naudojamas kaip maisto priedas, konservavimui ir spalvos fiksavimui tirštoje mėsoje ir paukštienoje; jis turi E numerį – E251. Jis yra leidžiamas naudoti ES, JAV ir Australijoje bei Naujojoje Zelandijoje. Natrio nitratas yra konservantas, randamas perdirbtoje mėsoje, pavyzdžiui, dešrainiuose, dešrose, saliamiuose, kumpiuose ir kitų valgomųjų mėsos produktuose. Jis stabdo bakterijų, sugadinančių mėsą dauginimąsi ir išsaugo raudoną ar rausvą mėsos spalvą. Natrio nitratas nėra dedamas į vištieną ar tuną, nes nėra poreikio išsaugoti raudoną mėsos spalvą. Yra keletas įrodymų, kad natrio nitratas taip pat užkerta kelią botulizmui, nors nitritai labiau linkę dalyvauti šiame procese. Natrio nitratas, o ne nitritas, naudojamas norint išvengti džiovinto rūkyto kumpio senėjimo.

Žemės ūkyje ir sodininkystėje natrio nitratas savo sudėtyje turi azoto, kuris yra svarbus augalų augimui. Pernelyg daug azoto gali uždelsti vaisių ir žiedų atsiradimą, o per mažai gali sukelti netinkamą augalo augimą. Natrio nitrato trąšų azotas yra lengvai prieinamas augalų šaknims. Žemės ūkyje natrio nitratas naudojamas kaip trąša, bet nėra labai populiarus, nes kiti junginiai turi didesnį azoto kiekį, pvz. amonio nitratas ar karbamidas.

Stiklo pramonėje natrio nitratas dalyvauja dviejų etapų chemiškai sustiprinto stiklo gamybos procese. Stiklo gaminys iš pradžių panardinamas į natrio nitrato vonią, kuri praturtina stiklo paviršių natrio jonais, padidindama galutinio produkto stiprumą. Chemiškai sustiprintas stiklas yra atsparus įbrėžimams, atsparesnis smūgiams ir lenkimui, taip pat turi didesnį terminį stabilumą. Tai naudinga kai kuriuose orlaiviuose esančiuose, kai stiklas reikalauja tvirtumo ir optinio skaidrumo. Natrio nitratas taip pat naudojamas skaidrinti išlydytą stiklą gaminant aukštos kokybės akinius.

Farmacijoje natrio nitratas yra neaktyvus ingredientas, vartojamas įvairiuose akių lašuose, kaip konservantas. Natrio nitratas medicinoje dažnai naudojamas kaip azotą turintis junginys, o ne aktyvus ingredientas.

Sprogmenų gamyboje natrio nitratas yra raketų propelentų sudedamoji dalis. Yra žinoma, kad jis naudojamas kaip kalio nitrato pakaitalas juodojo parako propelentas, nors jo našumas yra mažesnis. Kaip sudedamoji sprogių medžiagų dalis natrio nitratas turi keletą privalumų: jis yra nebrangus, stabilus, netoksiškas ir nenuodingas, tačiau jis turi lėtą degimo greitį.

Energetikoje natrio nitratas naudojamas kartu su kalio nitratu ir kalcio nitratu šilumos laikymui saulės jėgainėse pvz. Andasol saulės jėgainėje ar Archimedo projekte. Taip pat natrio nitratas naudojamas kaip sudedamoji dalis staigaus šaldymo paketuose.

Nuotekų valymo įrenginiuose natrio nitratas naudojamas padidinti deguonies kiekiui bakterijose. Pvz Nitrosomonas bakterijos naudodamos nitrato jonus auga ženkliai greičiau, nei naudodamos vandenyje ištirpusį deguonį, taip pagerinant vandens valymo kokybę.

Akvariumuose natrio nitratas naudojamas jūriniuose akvariumuose siekiant sumažinti karbonatų kiekį. Padidinus nitratų kiekį padidėja bakterijų ir dumblių augimas, ko pasekoje sumažėja karbonatų kiekis.

Kosmetikoje natrio nitratas naudojamas kaip klampumo kontrolės agentas kosmetikos gaminiuose, odos kondicionierius. Pagrindinės INCI funkcijos:

  • Burnos priežiūros/higienos priemonė: Suteikia kosmetinį burnos ertmės poveikį (valymas, dezodoravimas ir apsauga)
  • Raminantis: padeda sumažinti odos ar galvos odos diskomfortą

Metalo apdirbime natrio nitratas naudojamas geležies paviršiaus sustiprinimui, kietumui suteikti. Tauriųjų metalų išgavime natrio salietra naudojama kaip silpnas oksidatorius, siekiant švelnaus tauriųjų metalų perėjimo iš joninės (skystos, tirpios) būsenos į atominę (kietą, metališkąją).

Svarbu: įdėkite prekę į krepšelį, užpildykite gavėjo anketos duomenis ir patvirtinkite užsakymą. Ačiū!

Taupydami Jūsų brangų laiką, užsakytas prekes pristatysime nurodytuoju adresu Jums patogiu metu visoje Lietuvoje!

*- Prekių nuotraukos gali neatitikti realios prekių ir jų pakuotės išvaizdos, spalvos, komplektacijos ar formos. Informacija prekės aprašyme yra bendro pobūdžio, todėl gali nesutapti su informacija ant prekės pakuotės, bei nėra tikslus prekės panaudojimo būdas. Pateikti duomenys apie prekių likučius ir kainas tam tikrais atvejais gali skirtis nuo realios prekių kainos ir jų likučių

Signalinis žodis: Atsargiai

Pavojaus piktogramos: 

Pavojingumo frazės: 

H272 Gali padidinti gaisrą, oksidatorius

H319 Sukelia smarkų akių dirginimą

Atsargumo frazės:

P220 Laikyti/sandėliuoti atokiau nuo degių medžiagų.

P280 Mūvėti apsaugines pirštines/naudoti akių apsaugos priemones.

P305+P351+P338 PATEKUS Į AKIS: atsargiai plauti vandeniu kelias minutes. Išimti kontaktinius lęšius, jeigu jie yra ir jeigu lengvai galima tai padaryti. Toliau plauti akis.

P337+P313 Jei akių dirginimas nepraeina: kreiptis į gydytoją.

Panašios prekės

(8 other products in the same category)

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Arba Reset password