NATRIO KARBONATAS (KALCINUOTA SODA) 99%, KG

2,00 €
Prekės dydis, kg
Kiekis

    Available: 

Parametras

Savybė

Natrio karbonatas

Kalcinuota soda, Soda ash, washing soda, soda crystals

Formulė

Na2CO3

Struktūra

Natrio karbonatas 2DNatrio karbonatas 3D

IUPAC

Natrio karbonatas (Sodium carbonate)

INCI

SODIUM CARBONATE

CAS

497-19-8 (bevandenis)

Molinė masė

105,9888 g/mol (bevandenis)

286,1416 g/mol (dekahidratas)

Tankis

Bevandenis:

2.54 g/cm3 (25 °C)

1.92 g/cm3 (856 °C)

Tirpumas

Vandenyje:

7 g/100 ml (0 °C)

16,4 g/100 ml (15 °C)

34,07 g/100 ml (27,8 °C)

48,69 g/100 ml (34,8 °C)

48,1 g/100 ml (41,9 °C)

45,62 g/100 ml (60 °C)

43,6 g/100 ml (100 °C)

Glicerine:

98,3 g/100 g (155 °C)

Etandiolyje:

3,46 g/100 g (20 °C)

Dimetilformamide:

0,5 g/kg

Natrio ir angliarūgštės druska, kurios cheminė formulė yra Na2CO3. Gerai tirpsta vandenyje išskirdama šilumą, nes susidaro dekahidratas (Na2CO3·10H2O), vadinamas skalbiamąja soda. Pavadinimas soda yra kilęs iš augalo druskos pavadinimo – Salsola soda, kurio pelenai buvo naudojami natrio karbonato gamyboje.

Stiklo gamyboje natrio karbonatas naudojamas kaip fliusas lydant kvarcinį smėlį, taip sumažinama lydymosi temperatūra. Susidaręs natrio stiklas yra dalinai tirpus, todėl lydant stiklą pridedama kalcio karbonato, kuris padaro stiklą netirpų vandenyje.

Vandens paruošime kalcinuota soda naudojama kalcio ir magnio jonų surišimui, taip susidaro netirpūs kalcio ir magnio karbonatai, o vanduo tampa minkštas. Šis minkštinimo būdas sumažina karbonatinį kietumą, bet ne pastovųjį kietumą. Šis minkštinimo būdas yra gana pigus.

Maisto pramonėje natrio karbonatas yra maisto priedas (E500), naudojamas kaip rūgštingumo reguliatorius, antikoaguliacinis agentas, katalizatorius ir stabilizatorius, kildinimo medžiaga. Tai yra vienas iš kansui komponentų, šarminių druskų tirpalas, naudojamas rameno makaronams suteikti jiems būdingą skonį ir tekstūrą. Jis taip pat naudojamas „snus“ tabako gamybai (švediškas stiliaus uostomas tabakas), kad stabilizuotų galutinio produkto pH.

Natrio karbonatas taip pat naudojamas šerbeto milteliams gaminti. Aušinimo ir traškėjimo (angl. „fizzing“) pojūtis atsiranda dėl endoterminės reakcijos tarp natrio karbonato ir silpnos rūgšties, dažniausiai citrinos rūgšties, atpalaiduojančios anglies dvideginio dujas, kurios atsiranda, kai šerbetas drėkinamas seilėmis.

Kinijoje natrio karbonatas naudojamas, kaip pakaitalas šarminiui vandeniui, kuris yra naudojamas tradicinių „Kantono mėnulio“ pyragėlių ir daugumoje kitų Kinijoje gaminamų bandelių ir makaronų gamybai.

Akvariumuose natrio karbonatas yra naudojamas tam tikruose akvariumo vandens pH buferiuose palaikyti pageidaujamą pH ir karbonatinį kietumą (KH). Tai yra viena iš sudėtinių dalių, siekiant pasigaminti jūrinį vandenį, bei išlaikyti jo atitinkamą pH.

Valymo pramonėje kalcinuota soda gali būti naudojama sidabro valymui sumaišant natrio karbonato ir valgomosios druskos tirpalą. Neutralios medžiagos inde (stiklo, plastiko arba keramikos) aliuminio folija ir norimas nuvalyti sidabro daiktas panardinami į karštą tirpalą. Padidėjęs pH ištirpina aliuminio oksido sluoksnį ant folijos, taip susidarant elektrolitiniui elementui. Šios reakcijos metu susidarę vandenilio jonai mažina sulfido jonus ant sidabro, taip atstatant jo pradinį pavidalą. Natrio karbonatas gali būti naudojamas paviršių valymui tiek kaip pastos dalis, tiek kaip tirpalas ar kaip šveitimo milteliai. Taip pat jis įeina skalbimo miltelių sudėtį tik kaip bazė, tiek kaip sudėtinė dalis.

Kosmetikoje natrio karbonatas yra naudojamas dantų pastose, kur jis veikia kaip putokšlis (putojimą reguliuojantis agentas) ir abrazyvas bei laikinai padidina burnos pH. Taip pat kalcinuota soda naudojama kaip odos šveitiklis (scrub‘as), ar priemonė riebiai odai.

Odų apdirbime natrio karbonatas naudojamas jų suminkštinimui, bei švelnumo efektui išgauti.

Keramikoje natrio karbonatas naudojamas kaip drėkinamasis agentas, siekiant sumažinti vandens kiekį, reikalingą molio maišymui. Tokiu būdu gaunamas minkštas molis, kuriam džiūstant ar jį degant, išvengiama trūkimų, formos pasikeitimo, bei gaunamas rišlesnės tekstūros gaminys.

Klijavime kalcinuota soda naudojama paviršių adhezijai padidinti, naudojamas norint, kad drėgnas alginatas sukibtu su geliuotu alginatu.

Medvilnės apdirbime natrio karbonatas yra naudojamas norint neutralizuoti sieros rūgštį, kuri yra reikalinga rūgštiniam apsipūkavusių medvilnės sėklų apdirbimui.

Metalų apdirbime kalcinuota soda naudojama siekiant neutralizuoti karališkąją rūgštį, po metalų ėsdinimo. Natrio karbonatą patogiau naudoti, nes išsiskiria mažiau šilumos neutralizacijos metu, bei reakcija vyksta švelnesnėmis sąlygomis.

Svarbu: įdėkite prekę į krepšelį, užpildykite gavėjo anketos duomenis ir patvirtinkite užsakymą. Ačiū!

Taupydami Jūsų brangų laiką, užsakytas prekes pristatysime nurodytuoju adresu Jums patogiu metu visoje Lietuvoje!

*- Prekių nuotraukos gali neatitikti realios prekių ir jų pakuotės išvaizdos, spalvos, komplektacijos ar formos. Informacija prekės aprašyme yra bendro pobūdžio, todėl gali nesutapti su informacija ant prekės pakuotės, bei nėra tikslus prekės panaudojimo būdas. Pateikti duomenys apie prekių likučius ir kainas tam tikrais atvejais gali skirtis nuo realios prekių kainos ir jų likučių

**- Produktas atitinka maisto priedui E514 keliamus reikalvimus, bet nėra skirtas naudoti kaip maisto priedas.

Signalinis žodis: Atsargiai

Pavojaus piktogramos:

Pavojingumo frazės:

H319 Sukelia smarkų akių dirginimą

Atsargumo frazės:

P264 Po naudojimo kruopščiai nuplauti rankas

P280 Mūvėti apsaugines pirštines/ dėvėti apsauginius drabužius/ naudoti akių (veido) apsaugos priemones.

P305+P351+P338 PATEKUS Į AKIS: atsargiai plauti vandeniu kelias minutes. Išimti kontaktinius lęšius, jeigu jie yra ir jeigu lengvai galima tai padaryti. Toliau plauti akis.

P337+P313 Jei akių dirginimas nepraeina: kreiptis į gydytoją.

Panašios prekės

(8 other products in the same category)

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Arba Reset password