GINTARO RŪGŠTIS, E363, (food grade), 99%, kg

3,30 €
Prekės dydis, kg
Kiekis

    Available: 

Parametras

Savybė

Gintaro rūgštis

Butandioninė rūgštis, Butandioatas

Formulė

C4H6O4

Struktūra

Gintaro rūgštis 2DGintaro rūgštis 3D

IUPAC

1,4 butandioninė rūgštis

INCI

SUCCINIC ACID

CAS

110-15-6

Molinė masė

118.088 g/mol

Tankis

1.56g/cm3

Tirpumas

58 g/L (20 °C) vandenyje

158 g/L (20 °C) metanolyje

54 g/L (20 °C) etanolyje

27 g/L (20 °C) acetone

50 g/L (20 °C) glicerine

8,8 g/L (20 °C) eteryje

Gintaro rūgštis dažniausiai sutinkama kaip gyvųjų organizmų energijos apykaitos tarpinis produktas dalyvaujantis išlaisvinant energiją.

Maisto pramonėje gintaro rūgštis naudojama kaip maisto priedas ar maisto papildas. Ji laikoma saugia ir ženklinama kaip maisto priedas E363. Dažniausiai ji naudojama kaip rūgštingumo reguliatorius maisto ir gėrimų pramonėje. Ji taip pat naudojama kaip kvapioji medžiaga, prisidedanti prie šiek tiek rūgštaus ir umami skonio komponento. Naudojamas kaip chelatas ir antioksidantas stabilizuojantis maisto produktus, jų spalvą ir konsistenciją.

Kosmetikoje gintaro rūgštis naudojama kaip antimikrobinis agentas, nes organinės rūgštys, tokios kaip sorbo, benzoinė ir salicilo rūgštys, naudojamos vietinio naudojimo produktuose kaip konservantų sistemos, tačiau visos jos blogai tirpsta vandenyje. Įrodyta, kad gintaro rūgštis geriau tirpsta vandenyje ir yra veiksminga ir lengvai naudojama konservuojanti priemonė. Atlikti tyrimai parodė, kad gintarinė rūgštis sumažina mikrobų augimą daugiau kaip 99,9%, kai koncentracija yra tik 0,1%. Gydant nuo spuogų gintarinė rūgštis gali būti naudojama kaip veiksminga salicilo rūgšties alternatyva arba kaip kitų ingredientų nuo spuogų stipriklis. Gintaro rūgštis naudojama kaip antioksidantas, kad sumažinti lipidų peroksidacijos intensyvumą, todėl gali veikti kaip taršą mažinanti priemonė ir pagerinti kosmetikos gaminių stabilumą. Kolageno skilimo inhibitorius: Onkologijos srities tyrimai rodo, kad gintaro rūgštis veikia kaip kolageno skilimo inhibitorius, todėl veikia kaip priemonė nuo senėjimo. Taip pat ji naudojama, kaip mitochondrijų aktyvumą didinanti priemonė, kuri gali sustiprinti mitochondrijų aktyvumą odos ląstelėse ir gali būti naudojama produktuose, turinčiuose odą energizuojantį ir atgaivinantį poveikį. Padidėjęs deguonies suvartojimas gali pagreitinti riebalų ląstelių metabolizmą, naudingai pagerinant lipolizę, naudojant anticeliulitinius ir liekninančius produktus. Ląstelių hiperproliferacijos prevencijai gintaro rūgštis naudojama ląstelių dauginimosi slopinimui, skatindama mitochondrijų kvėpavimą. Ši savybė gali būti naudinga siekiant užkirsti kelią hiperproliferacijai gydant psoriazę ar hiperkeratozę.

Sodininkystėje ir daržininkystėje gintaro rūgštis naudojama ne kaip trąša, bet labiau kaip augimo stimuliatorius. Ji veikia augalų energijos apykaitos procesus, taip jiem suteikdama daugiau energijos, ko pasekoje augalai greičiau auga, geriau veši, daugiau žydi, bei subrandina gausesnį derlių. Ją galima naudoti tiek laistant, tiek purškiant, tiek mirkant šaknis ar sėklas. Gintaro rūgštis tinkama visiems augalams. Naudojama ištirpinant 1g arba 1/3 dalis arbatinio šaukštelio – 10 l vandens. Svarbu neperdozuoti, nes galima nudeginti augalus dėl rūgštinio gintaro rūgšties poveikio.

Plastiko pramonėje gintaro rūgštis gali būti naudojama kaip monomeras bioskaidžių plastikų gamyboje. Taip pat ji gali būti naudojama, kaip pradinė žaliava gaminant monomerinius esterius naujos kartos bioskaidiems plastikams. Reaguojant gintaro rūgščiai su glikoliais gaunami poliesteriai, kurie naudojami kaip tepamosios ar slydimą gerinančios medžiagos.

Metalo apdirbime gintaro rūgštis naudojama metalo paviršių valikliuose, siekiant švelnaus rūgštinio ir stipraus chelatinio valymo, kuris nesukelia korozijos. Taip pat gintaro rūgštis gali būti naudojama kaip korozijos inhibitorius dėl savo stiprių antioksidacinių savybių.

Mokyklose ir laboratorijose gintaro rūgštis naudojama kaip buferis, aromatingų esterių gavimo žaliava,

Svarbu: įdėkite prekę į krepšelį, užpildykite gavėjo anketos duomenis ir patvirtinkite užsakymą. Ačiū!

Taupydami Jūsų brangų laiką, užsakytas prekes pristatysime nurodytuoju adresu Jums patogiu metu visoje Lietuvoje!

*- Prekių nuotraukos gali neatitikti realios prekių ir jų pakuotės išvaizdos, spalvos, komplektacijos ar formos. Informacija prekės aprašyme yra bendro pobūdžio, todėl gali nesutapti su informacija ant prekės pakuotės, bei nėra tikslus prekės panaudojimo būdas. Pateikti duomenys apie prekių likučius ir kainas tam tikrais atvejais gali skirtis nuo realios prekių kainos ir jų likučių

**- Produktas atitinka maisto priedui E363 keliamus reikalvimus, bet nėra skirtas naudoti kaip maisto priedas.

Signalinis žodis: PAVOJINGA

Pavojaus piktogramos:

Pavojingumo frazės:

H318 Smarkiai pažeidžia akis.

Atsargumo frazės:

P280 Mūvėti apsaugines pirštines/dėvėti apsauginius drabužius/naudoti akių (veido) apsaugos priemones.

P305+P351+P338 PATEKUS Į AKIS: atsargiai plauti vandeniu kelias minutes. Išimti kontaktinius lęšius, jeigu jie yra ir jeigu lengvai galima tai padaryti. Toliau plauti akis.

Panašios prekės

(8 other products in the same category)

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Arba Reset password