NATRIO NITRITAS (tech grade), 99%, kg

90,00 €
Prekės dydis, kg
Kiekis

    Available: 

Parametras

Savybė

Natrio nitritas

Nitritinė druska

Formulė

NaNO2

Struktūra

Natrio nitritas 2DNatrio nitritas 3D

IUPAC

Natrio nitritas (Sodium nitrite)

INCI

SODIUM NITRITE

CAS

7632-00-0

Molinė masė

68,9953 g/mol

Tankis

2.168 g/cm3

Tirpumas

Vandenyje:

71.4 g/100 mL (0 °C)

84.8 g/100 mL (25 °C)

160 g/100 mL (100 °C)

Tirpus metanolyje (4.4 g/100 mL), etanolyje, mažai tirpus dietiloeteryje (0.3 g/100 mL), labia tirpus amoniake

Natrio nitritas yra neorganinis junginys, kurio cheminė formulė yra NaNO2. Tai balti arba šiek tiek gelsvi kristaliniai milteliai, kurie gerai tirpsta vandenyje ir yra higroskopiški. Pramoniniu požiūriu tai yra svarbiausia nitrito druska.

Maisto pramonėje istoriškai druska buvo naudojama mėsai konservuoti. Druska konservuotas mėsos produktas dažniausiai buvo rusvai pilkos spalvos. Pridedant natrio nitrito su druska, mėsa tampa raudona, tada rausva, o tai siejama su vytinta mėsa, pavyzdžiui, kumpiu, šonine, dešrainiais ir Bolonija. Norint sukelti šį spalvų pokytį reikia nuo 2 iki 14 milijoninių dalių (ppm). Tačiau norint prailginti šio spalvų pasikeitimo laiką, reikia žymiai didesnio kiekio. Unikalaus skonio atsiradimas taip pat siejamas su natrio nitrito priedu. Natrio nitritas buvo nevienodai veiksmingas kontroliuojant kitų gedimų ar ligų sukeliančių mikroorganizmų augimą. Nors natrio nitrito slopinimo mechanizmai nėra gerai žinomi, jo veiksmingumas priklauso nuo kelių veiksnių, įskaitant liekamąjį nitrito lygį, pH, druskos koncentraciją, reduktorius ir geležies kiekį. Kiti maisto priedai (pvz., Laktatas ir sorbatas) užtikrina panašią apsaugą nuo bakterijų, tačiau nesuteikia norimos rausvos spalvos. Natrio nitritas taip pat gali veiksmingai atitolinti oksidacinio puvimo vystymąsi. Lipidų peroksidacija laikoma pagrindine mėsos produktų kokybės pablogėjimo priežastimi (puvimas ir neskanūs skoniai). Natrio nitritas veikia kaip antioksidantas mechanizme, panašiame į tą, kuris atsakingas už dažomąjį poveikį. Nitritas reaguoja su hemo baltymais ir metalo jonais, neutralizuodamas laisvuosius radikalus azoto oksidu (vienu iš jo šalutinių produktų). Šių laisvųjų radikalų neutralizavimas nutraukia lipidų oksidacijos ciklą, kuris veda į puvimą.

Farmacijoje natrio nitritas yra veiksmingas vaistas apsinuodijus cianidu. Jis vartojamas kartu su natrio tiosulfatu.

Energetikoje natrio nitritas yra veiksmingas korozijos inhibitorius ir naudojamas kaip priedas pramoniniuose tirpaluose, kaip vandeninis tirpalas uždarojo ciklo aušinimo sistemose ir išlydytas kaip šilumos perdavimo agentas.

Nuotekų valymo įrenginiuose natrio nitritas naudojamas padidinti nitrito kiekiui bakterijose. Pvz bakterijos naudodamos nitrito jonus auga ženkliai greičiau, taip pagreitinamas azoto turinčių medžiagų skaidymo greitis, bei tai pagerinant vandens valymo kokybę.

Akvariumuose natrio nitritas naudojamas akvariumuose siekiant sumažinti karbonatų kiekį. Padidinus nitratų kiekį padidėja bakterijų ir dumblių augimas, ko pasekoje sumažėja karbonatų kiekis. Taip pat akvakultūroje natrio nitritas naudojamas biofiltrų paleidimo metu, kada nėra nusistovėję azotą skaidančių bakterijų augimo procesai. Kol natūraliai į valymo filtrus nepatenka užtektinai azoto substrato, bei norint paskatinti azotą oksiduoajnčių bakterijų augimą, į valomą vandenį papildomai pridedama natrio nitrito, kad bakterijos gautų maistinių medžiagų.

Metalo apdirbime natrio nitritas naudojamas geležies paviršiaus sustiprinimui, kietumui suteikti. Tauriųjų metalų išgavime natrio nitritas naudojamas kaip oksidatorius, siekiant švelnaus tauriųjų metalų perėjimo iš joninės (skystos, tirpios) būsenos į atominę (kietą, metališkąją). Jis naudojamas įvairiose metalurgijos srityse, fosfatuojant ir detinuojant.

Svarbu: įdėkite prekę į krepšelį, užpildykite gavėjo anketos duomenis ir patvirtinkite užsakymą. Ačiū!

Taupydami Jūsų brangų laiką, užsakytas prekes pristatysime nurodytuoju adresu Jums patogiu metu visoje Lietuvoje!

*- Prekių nuotraukos gali neatitikti realios prekių ir jų pakuotės išvaizdos, spalvos, komplektacijos ar formos. Informacija prekės aprašyme yra bendro pobūdžio, todėl gali nesutapti su informacija ant prekės pakuotės, bei nėra tikslus prekės panaudojimo būdas. Pateikti duomenys apie prekių likučius ir kainas tam tikrais atvejais gali skirtis nuo realios prekių kainos ir jų likučių

**- Prekyba nuodingomis (toksinėmis) medžiagomis vykdoma laikantis LR Nuodingųjų medžiagų kontrolės įstatymo (aktuali redakcija) numatytomis nuostatomis. Pirkėjas prieš įsigydamas nuodingas medžiagas privalo pateikti leidimą dirbti su nuodingomis medžiagomis

Signalinis žodis: PAVOJINGA

Pavojaus piktogramos: 

Pavojingumo frazės: 

H272Gali padidinti gaisrą, oksidatorius

H301Toksiška prarijus

H400Labai toksiška vandens organizmams

Atsargumo frazės:

P210 Laikyti atokiau nuo šilumos šaltinių, žiežirbų, atviros liepsnos, karštų paviršių.Nerūkyti

P270 Naudojant šį produktą, nevalgyti, negerti ir nerūkyti

P273 Saugoti, kad nepatektų į aplinką

P301+P310 PRARIJUS: nedelsiant skambinti į APSINUODIJIMŲ KONTROLĖS IR INFORMACIJOSBIURĄ /kreiptis į gydytoją

Panašios prekės

(8 other products in the same category)

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Arba Reset password