NATRIO HIDROKARBONATAS (E500ii food grade), 99%, kg

2,23 €
Prekės dydis, kg
Kiekis

    Available: 

Parametras

Savybė

Natrio hidrokarbonatas

Natrio bikarbonatas, geriamoji soda, kepimo soda, maistinė soda

Formulė

NaHCO3

Struktūra

Natrio hidrokarbonatas 2DNatrio hidrokarbonatas 3D

IUPAC

Natrio hidrokarbonatas (natrio vandenilio karbonatas; sodium hydrogen carbonate)

INCI

SODIUM BICARBONATE

CAS

144-55-8

Molinė masė

84,0066 g/mol

Tankis

2,20 g/cm3

Tirpumas

Vandenyje:

69 g/L (0 °C)

96 g/L (20 °C)

165 g/L (60 °C)

Acetone – 0,02 masės %;

Metanolyje prie 22 °C – 2,13 masės %.

Etanolyje netirpsta.

Kitaip dar vadinamas natrio bikarbonatas, geriamoji soda, kepimo soda, maistinė soda. Cheminė junginio formulė – NaHCO3. Natrio hidrokarbonatas – balti bekvapiai kristaliniai milteliai. Jis šiek tiek sūrus, šarminiu skoniu primenantis skalbiamąją sodą (natrio karbonatas).

Konditerijoje. Vienas iš pagrindinių natrio bikarbonato panaudojimo būdų yra kepimo miltelių gamyba. Natrio hidrokarbonatas sumaišytas su tešla reaguoja su joje esančia rūgštimi, taip susidarant anglies dioksidui, kuris iškelia tešlą. Tuo pat metu yra mažinamas tešlos rūgštingumas, nes neutralizuojama rūgštis. Jeigu tešloje rūgšties nėra, ji iškyla dėl to, kad natrio bikarbonatas skyla termiškai, susidarant anglies dioksidui, kuris iškelią tešlą. Parduodamuose kepimo milteliuose būna iki 30 % natrio hidrokarbonato, likusi dalis įvairūs rūgštiniai ingridientai. Kai kuriais atvejais maistinė soda naudojama verdant daržoves, taip jos nepraranda gražios žalios spalvos. Taip pat naudojama pupelių, žirnelių, avinžirnių paruošime siekiant suminkštinti išorinę žievelę.

Gyvulinkystėje natrio bikarbonatas naudojamas kaip pašaro pH reguliatorius, bei priemonė nuo acidozės arba acidozės profilaktikai.

Kenkėjų kontrolė. Natrio bikarbonatas gali būti naudojamas tarakonams naikinti. Kai tarakonai jo suvartoja, jų vidaus organai ima sproginėti dėl susikaupusių dujų. Natrio bikarbonatas gali būti veiksmingas būdas kontroliuoti grybelių augimą, o Jungtinių Valstijų aplinkosaugos agentūros yra įregistruotas kaip biopesticidas.

Vandens paruošime Jeigu reikia padidinti vandens telkinio (akvariumo, baseino, sodo tvenkinio ar kt.) šarmingumą, galima naudoti natrio bikarbonatą. Nerekomenduojama naudoti jeigu šarmingumas ir taip yra didelis.

Pirotechnikoje. Natrio bikarbonatas yra viena iš pagrindinių „juodosios gyvatės“ fejerverkų sudedamųjų dalių. Šį poveikį sukelia terminis skilimas, kuris gamina anglies dvideginio dujas, kurios iškelia kito pagrindinio produkto – sacharozės degimo produktą – pelenus, kad gautų ilgą gyvatės formos pelenų ruožą.

Dezinfekcijoje. Jis turi silpnų dezinfekcinių savybių ir gali būti veiksmingas tam tikrų organizmų fungicidas. Kadangi soda absorbuoja pelėsio skleidžiamą kvapą, ji naudojama kaip patikimas metodas knygų pardavėjams, kad knygos neskleistų blogo kvapo.

Ugnies gesintuvuose. Natrio bikarbonatas gali būti naudojamas mažiems riebalų arba elektriniams gaisrams gesinti. Išpurkštas natrio bikarbonatas įkaitęs išskiria anglies dioksidą, kuris pašalina deguonį ir slopina ugnį. Tačiau tai neturėtų būti taikoma ugnies gesinimui gruzdintuvėse, nes dėl staigaus dujų išsiskyrimo įkaitę riebalai gali pradėti taškytis. Natrio bikarbonatas yra naudojamas BC sausų cheminių gesintuvuose kaip alternatyva daugiau koroziniam diamonio fosfatui ABC gesintuvuose.

Rūgščių ir bazių neutralizavime. Natrio bikarbonatas yra amfoterinis junginys, reaguoja su rūgštimis ir bazėmis. Jis audringai reaguoja su rūgštimis, išskiriant CO2 dujas kaip reakcijos produktą. Jis dažniausiai naudojamas neutralizuoti nepageidaujamus rūgšties tirpalus ar rūgščių išsiliejimus cheminėse laboratorijose.

Medicinoje. Natrio bikarbonatas, sumaišytas su vandeniu, gali būti naudojamas kaip antacidinis vaistas, skirtas gydyti rūgštinį refliuksą ir rėmenį. Jo reakcijos su skrandžio rūgštimi metu susidaro druska, vanduo ir anglies dioksidas. Intraveninis natrio bikarbonatas yra vandeninis tirpalas, kuris kartais vartojamas acidozei gydyti arba kai kraujyje yra nepakankamai natrio arba bikarbonatų jonų. Kvėpavimo acetilozės atveju infuzuojamas bikarbonatų jonas pastumia angliarūgšties/bikarbonato plazmos buferį į kairę ir taip padidina pH. Bikarbonato infuzija naudojama tik tada, kai kraujo pH yra žymiai mažas (<7,1-7,0). Gali būti naudojamas alerginei reakcijai į augalus, pavyzdžiui, nuodingąją gebenę, ramiojo vandenyno nuodingąjį ąžuolą ar žagrenį, mažinti. Natrio bikarbonatas taip pat gali būti naudingas rakščių pašalinimui iš odos. Gali būti dedamas į vietinius anestetikus, kad paspartėtų jų poveikis ir jų injekcija būtų mažiau skausminga. Tai pat yra ir Moffett'o tirpalo komponentas, naudojamas nosies chirurgijoje. Stabdo baltojo fosforo plitimą sprogstamosios kulkos (angl. „incendiary bullets“) padarytoje žaizdoje. Mažina neigiamą ašarinių dujų poveikį.

Asmeninėje higienoje. Naudojamas dantų pastose, kad būtų gerinamas dantų balinimo efektas. Natrio bikarbonatas taip pat yra naudojamas kaip ingredientas burnos skalavimo priemonėse. Dėl abrazyvinių savybių jis veikia kaip dantų ir dantenų mechaninis valiklis, neutralizuoja rūgšties susidarymą burnoje, taip pat veikia kaip antiseptikas, padeda užkirsti kelią infekcijoms. Natrio bikarbonatas kartu su kitais ingredientais gali būti naudojamas sausam arba drėgnam dezodorantui. Kartu su valgomąja druska gali būti naudojamas kaip buferinis tirpalas, skirtas nosies drėkinimui.

Valymo priemonėse. Naudojamas dažų ir korozijos produktų pašalinimui. Ypač tinka aliuminio plokščių valymui, nes kitų tipų abrazyvai jas gali iškraipyti. Sumaišius su minimaliu šalto vandens kiekiu gauta pasta gali būti naudojama efektyviam rūdžių šalinimui. Nerekomenduojama naudoti šilto vandens nes gali iššaukti tolimesnę metalo koroziją. Sumaišius su šiltu vandeniu bei panaudojant aliuminio foliją galima pašalinti sidabro oksido plėvelę susidariusią ant sidabrinių juvelyrikos dirbinių. Naudojamas kaip vandens minkštiklis skalbimo mašinose bei pašalina skalbinių nemalonius kvapus.

Svarbu: įdėkite prekę į krepšelį, užpildykite gavėjo anketos duomenis ir patvirtinkite užsakymą. Ačiū!

Taupydami Jūsų brangų laiką, užsakytas prekes pristatysime nurodytuoju adresu Jums patogiu metu visoje Lietuvoje!

*- Prekių nuotraukos gali neatitikti realios prekių ir jų pakuotės išvaizdos, spalvos, komplektacijos ar formos. Informacija prekės aprašyme yra bendro pobūdžio, todėl gali nesutapti su informacija ant prekės pakuotės, bei nėra tikslus prekės panaudojimo būdas. Pateikti duomenys apie prekių likučius ir kainas tam tikrais atvejais gali skirtis nuo realios prekių kainos ir jų likučių

**- Produktas atitinka maisto priedui E500ii keliamus reikalvimus, bet nėra skirtas naudoti kaip maisto priedas.

Signalinis žodis: netaikoma

Pavojaus piktogramos: netaikoma

Pavojingumo frazės: netaikoma

Atsargumo frazės: netaikoma

Panašios prekės

(8 other products in the same category)

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Arba Reset password