ACETONAS (propanonas), 99%, L

3,99 €
Dydis / talpa
Kiekis

    Available: 

Parametras

Savybė

Acetonas

Propanonas, β-ketopropanas, dimetilketonas, 2-propanonas, propan-2-onas

Formulė

C3H6O

Struktūra

Acetonas 2DAcetonas 3D

IUPAC

2-propanonas

CAS

67-64-1

Molinė masė

58,08 g/mol

Tankis

0,7845 g/cm3

Tirpumas

Su vandeniu maišosi bet kokiu santykiu. Lengvai maišosi su benzenu, dietileteriu, metanoliu, chloroformu, etanoliu.

Acetonas arba propanonas yra organinis junginys, kurio formulė (CH3)2CO. Tai paprasčiausias ir mažiausias ketonas. Tai bespalvis, labai lakus ir degus skystis, kuriam būdingas aštrus kvapas. Acetonas yra lengvai besimaišantis su vandeniu ir yra svarbus organinis tirpiklis tiek pramonėje, tiek namuose ir laboratorijose.

Dujų transportavime jis yra plačiai naudojamas kaip tirpiklis saugiam acetileno gabenimui ir laikymui, kurio negalima saugiai slėgti kaip gryno junginio. Indai, turintys porėtą medžiagą, pirmiausia užpildomi acetonu, paskui acetilenu, kuris ištirpsta acetone. Vienas litras acetono gali ištirpinti maždaug 250 litrų acetileno esant 10 barų slėgiui.

Kosmetikoje acetonas dažnai yra pagrindinis valymo priemonių, tokių kaip nagų lakas ir superklijų valikliai, komponentas. Tačiau jis tirpina kai kuriuos plastikus. Vizažistai naudoja acetoną, kad pašalintų odos klijus nuo perukų ir ūsų tinklo, panardindami daiktą į acetono vonią, tada standžiu šepetėliu pašalindami suminkštėjusius klijų likučius.

Organinių junginių tirpinimui acetonas yra geras daugelio plastikų ir kai kurių sintetinių pluoštų tirpiklis. Jis naudojamas retinant poliesterio dervą, valant kartu su ja naudojamas priemones ir ištirpinant dviejų dalių epoksidus ir superklijus, kol jie nesukietėja. Jis naudojamas kaip vienas iš lakiųjų kai kurių dažų ir lakų komponentų. Kaip didelio našumo riebalų šalinimo priemonė, jis yra naudojamas paruošiant metalą prieš dažant ar lituojant, o šalinant kanifolijos likučius po litavimo. Dėl savo tirpinančių savybių jis tirpina daugelį elektroninių komponentų (pavyzdžiui, polistireniniai kondensatoriai), todėl jis nėra tinkamas daugeliui grandinių plokščių valyti.

Laboratorijose ir mokymo įstaigose acetonas naudojamas kaip poliarinis aprotinis tirpiklis įvairiose organinėse reakcijose, pavyzdžiui, SN2 reakcijose. Joneso oksidacijai labai svarbu naudoti acetono tirpiklį. Jis nesudaro azeotropo su vandeniu. Jis taip pat naudojamas kaip bazinis ketonas ketonų atpažinimo reakcijose. Acetonas yra fluorescuojantis ultravioletinių spindulių spektre, jo garai gali būti naudojami kaip fluorescencinis žymeklis skysčio srauto eksperimentuose. Acetonas naudojamas baltymams nusodinti. Baltymų nusodinimo alternatyvos yra trichloracto rūgštis arba etanolis. Žemos kokybės acetonas taip pat paprastai naudojamas akademinėse laboratorijose kaip stiklo indų skalavimo priemonė, skirta pašalinti likučius ir kietąsias medžiagas prieš paskutinį plovimą. Acetonas džiovinant palieka ant paviršiaus nedidelį kiekį likučių, kurie yra kenksmingi paviršiaus mėginiams. Acetono ir sauso ledo mišinys yra populiari aušinimo vonia, palaikanti iki –78 ° C temperatūrą tol, kol yra šiek tiek sauso ledo.

Valymo pramonėje acetonas naudojamas kaip efektyvi nuriebalinimo priemonė įvairiems paviršiams. Dažniausiai sutinkamas dažytų paviršių, dažymo įrankių arba paviršių prieš dažymą valyme ir nuriebalinime. Kuo grynesnis acetonas naudojamas, tuo mažiau likučių paliekama valomame paviršiuje.

Medicinoje acetoną naudoja kaip tirpiklį ir kaip denatūratorių denatūruotame alkoholyje. Acetonas taip pat yra kai kurių farmacinių vaistų pagalbinė medžiaga. Dermatologai, gydydami spuogus, acetoną ir alkoholį naudoja sausai odai chemiškai nulupti. Dažniausiai cheminiam šveitimui naudojamos medžiagos yra salicilo rūgštis, glikolio rūgštis, 30% salicilo rūgštis etanolyje ir trichloracto rūgštis (TCA). Prieš šveitimą oda valoma ir riebalų perteklius pašalinamas riebalų šalinimo mišiniu. Šiame procese paprastai naudojamas acetonas, septisolis arba šių reagentų derinys.

Plastiko pramonėje acetonas dažnai naudojamas poliruojant spausdinimo paviršius ant 3D spausdintų modelių, atspausdintų ABS plastiku. Metodas, vadinamas acetono garų vonios lyginimu, reiškia, kad atspausdinta dalis dedama į sandarią kamerą, kurioje yra nedidelis kiekis acetono, ir kaitinama maždaug iki 80 laipsnių Celsijaus 10 minučių. Dėl to inde susidaro acetono garai. Acetonas tolygiai kondensuojasi ant visos dalies, todėl paviršius suminkštėja ir suskystėja. Tada paviršiaus įtempimas išlygina pusiau skystą plastiką. Kai dalis pašalinama iš kameros, acetonas išgaruoja, palikdamas stiklo lygumo dalį, kurioje nėra subraižymo, raštų ir matomų sluoksnio kraštų, kurie yra neapdorotų 3D spausdintų dalių bruožai.

Svarbu: įdėkite prekę į krepšelį, užpildykite gavėjo anketos duomenis ir patvirtinkite užsakymą. Ačiū!

Taupydami Jūsų brangų laiką, užsakytas prekes pristatysime nurodytuoju adresu Jums patogiu metu visoje Lietuvoje!

*- Prekių nuotraukos gali neatitikti realios prekių ir jų pakuotės išvaizdos, spalvos, komplektacijos ar formos. Informacija prekės aprašyme yra bendro pobūdžio, todėl gali nesutapti su informacija ant prekės pakuotės, bei nėra tikslus prekės panaudojimo būdas. Pateikti duomenys apie prekių likučius ir kainas tam tikrais atvejais gali skirtis nuo realios prekių kainos ir jų likučių

Signalinis žodis: PAVOJINGA

Pavojaus piktogramos:

Pavojingumo frazės:

H225 Labai degūs skystis ir garai

H319 Sukelia smarkų akių dirginimą

H336 Gali sukelti mieguistumą arba galvos svaigimą

Atsargumo frazės:

P210 Laikyti atokiau nuo šilumos šaltinių, žiežirbų, atviros liepsnos, karštų paviršių.Nerūkyti

P305+P351+P338 PATEKUS Į AKIS: atsargiai plauti vandeniu kelias minutes. Išimti kontaktiniuslęšius, jeigu jie yra ir jeigu lengvai galima tai padaryti. Toliau plauti akis

P403+P233 Laikyti gerai vėdinamoje vietoje. Talpyklą laikyti sandariai uždarytą

EUH066 Pakartotinis poveikis gali sukelti odos džiūvimą arba skilinėjimą

Panašios prekės

(8 other products in the same category)

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Arba Reset password