GUARO GUMA / PUPENIŲ LIPAI (E412 food grade), kg

6,11 €
Prekės dydis, kg
Kiekis

    Available: 

Parametras

Savybė

Guaro guma

Guaro derva, pupenių derva, pupenių lipai, guarananas

Formulė

C18H30O15 (monomero)

Struktūra

IUPAC

INCI

CYAMOPSIS TETRAGONOLOBA GUM

CAS

9000-30-0

Molinė masė

486,42 g/mol

Tankis

0,99 g/cm3

Tirpumas

Guaro guma dar kitaip žinoma kaip pupenių lipai, yra polisacharidas su plačiu pritaikomumu. Gaunamas iš ankštinio augalo kampuotosios pupenės sėklų lipai, kurių pagrindinė medžiaga yra galaktomananas. Pupenių sėklos išlukštenamos, sumalamos, sijojamos, ir iš gautų miltelių gaunami pupenių lipai.

Maisto pramonėje pupenių derva dažniausiai naudojama padažų, pagardų gamyboje. Ji padeda stabilizuoti emulsijas sutirštindama vandenį, bet ji nėra emulsiklis. Naudojant net 1% pupenių lipų galima labai padidinti produktų klampą. Taip pat naudojant guaro dervą galima suspenduoti kietąsias daleles pvz. prieskonius ar prieskonines žoleles, taip gaunant patrauklios išvaizdos pagardus. Ledų gamyboje ji padeda sukurti pageidaujamą gaminių tekstūrą. Ksantano guma naudojama pakeisti kiaušinių trynių miltelius su emulsikliais, kad gauti analogiškus produktus su kiaušinių baltymais. Labai populiarus ingredientas be glitiminių produktų gamyboje, kad būtų gaunama panašesnė tešlos struktūra į glitimą turinčių produktų. Dažniausiai naudojamos koncentracijos maiste yra iki 0,5%. Pupenių lipai lėtina ledo kristalų augimą, nes nespecifiškai lėtina medžiagų pernašą kietos ir skystos fazių skiriamajame paviršiuje. Šie lipai gerai stabilizuoja net keičiantis užšąlimo ir tirpimo ciklams, todėl labia efektyvus priedas vėsiai laikomuose gaminiuose, pvz. Jogurtai, sūreliai ir pan.

Kosmetikoje pupenių lipai (guar gum) naudojami dantų pastų gamyboje, kad jos būtų vientisos tekstūros. Viena iš dažniausių panaudojimo sričių yra vandens gelių ruošimas. Taip pat naudojama O/W emulsijose, kad sustiprinti lašelių nesulipimą. Guaro guma suformuoja plėvelę, todėl ji puikiai naudojama geliuose, losjonuose ar panašaus tipo produktuose. Taip pat ji naudojama lubrikantų pagamintų vandens pagrindu gamyboje. Pagrindinės INCI funkcijos:

  • Rišamoji medžiaga: Leidžia sujungti įvairius kosmetikos ingredientus
  • Emulsijos stabilizavimas: skatina emulsijos procesą ir pagerina emulsijos stabilumą ir galiojimo laiką
  • Plėvelės formavimas: ant odos, plaukų ar nagų susidaro ištisinė plėvelė
  • Maskavimas: sumažina arba slopina produkto kvapą arba pagrindinį skonį
  • Klampumo kontrolė: padidina arba sumažina kosmetikos klampumą

Naftos gavybos pramonėje guaro derva naudojama dideliais kiekiais siekiant sutirštinti gręžimo skystį. Skystis naudojamas gręžimo liekanoms iškelti į paviršių, todėl guaro derva sutirštindama skystį leidžia iškelti kietąsias daleles į paviršių. Sustabdžius gręžimą dalelės lieka suspenduotos gręžimo skystyje ir nenusėda į gręžimo vietą.

Naudojami kiekiai priklauso nuo norimo tirštumo. Kuo daugiau yra dedama, tuo tirštesnis produktas gaunamas. Pupenių lipai taip pat nėra savaime sudarantys gelį, kaip kad ceratonijų lipai.[6] Tačiau paveikus boraksu ar kalciu pupenių lipų molekulės tinklėja ir sudaro gelį. Vandenyje šie lipai yra nejoniniai ir hidrokoloidiniai. Jų neveikia tirpalo joninė jėga ar pH, tačiau jie degraduoja esant kraštutiniam pH ir temperatūrai (t. y., pH 3, kai temperatūra 50 °C).[6] Pupenių lipai lieka stabilūs, kai tirpalų pH >5-7. Stiprios rūgštys sukelia hidrolizę ir naikina klampumą. Stiprūs šarmai didelėmis koncentracijomis irgi linkę mažinti klampumą. Lipai netirpūs daugelyje angliavandenilinių tirpiklių. Pupenių lipai pasižymi didele struktūrine klampa. Jie yra labai tiksotropiniai, kai koncentracija viršija 1%, o kai ši mažesnė už 0,3%, tiksotropija yra menka. Pupenių lipų klampumas yra sinergiškas su ksantano lipais.

Metalo apdirbime guaro derva naudojama grūdinant plienus, kietinimo procese, kad plienas gautų anglies, bei kietinimo tirpalas būtų stabilus ir tolygus bei lėčiau susidarytų garų burbuliukai.

Farmacijos pramonėje – kaip rišiklis tablečių gamyboje ir kaip jų irimą spartinanti medžiaga. Taip pat naudojamas kaip vienas iš ingredientų liuosuojančių vaistų gamyboje, nes pupenių lipai sutirštindami skysčius virškinamąjame trakte, padeda daugintis žarnyno bakterijoms, ko pasekoje pagreitėja peristaltika. Be to sulaikydama drėgmę, guaro guma neleidžia sukietėti išmatoms, todėl atlaisvėja viduriai. Slaugant sunkius pacientus pupenių lipai naudojami kaip skysčių ir maisto tirštiklis pacientams su sutrikusiu rijimu

Svarbu: įdėkite prekę į krepšelį, užpildykite gavėjo anketos duomenis ir patvirtinkite užsakymą. Ačiū!

Taupydami Jūsų brangų laiką, užsakytas prekes pristatysime nurodytuoju adresu Jums patogiu metu visoje Lietuvoje!

*- Prekių nuotraukos gali neatitikti realios prekių ir jų pakuotės išvaizdos, spalvos, komplektacijos ar formos. Informacija prekės aprašyme yra bendro pobūdžio, todėl gali nesutapti su informacija ant prekės pakuotės, bei nėra tikslus prekės panaudojimo būdas. Pateikti duomenys apie prekių likučius ir kainas tam tikrais atvejais gali skirtis nuo realios prekių kainos ir jų likučių

**- Produktas atitinka maisto priedui E412 keliamus reikalvimus, bet nėra skirtas naudoti kaip maisto priedas.

Signalinis žodis: netaikoma

Pavojaus piktogramos: netaikoma

Pavojingumo frazės: netaikoma

Atsargumo frazės: netaikoma

Panašios prekės

(8 other products in the same category)

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Arba Reset password