MONONATRIO GLUTAMATAS, MSG, (E621), 99%, kg

1,65 €
Prekės dydis, kg
Kiekis

    Available: 

Parametras

Savybė

Mononatrio glutamatas

Natrio glutamatas, E621, MSG, glutamo rūgšties natrio druska

Formulė

C5H8NO4Na

Struktūra

Mononatrio glutamatas 2DMononatrio glutamatas 3D

IUPAC

Natrio 2-aminopentadioatas - Sodium 2-aminopentanedioate

INCI

SODIUM GLUTAMATE

CAS

142-47-2

Molinė masė

169.111g/mol

Tankis

1.62g/mL 20 °C

Tirpumas

Vandenyje 740g/L

Mononatrio glutamatas – glutamo rūgšties natrio druska, skonio ir aromato stipriklis. Mononatrio glutamatas (MSG) yra glutamo rūgšties, kuri yra įprasta aminorūgštis, natrio druska. Glutamo rūgšties natūraliai yra mūsų organizme (endogeninių baltymų struktūroje, bet taip pat veikia kaip neuromediatorius), taip pat daugelyje maisto produktų ir maisto priedų. MSG esantis glutamatas chemiškai nesiskiria nuo glutamato, esančio maisto baltymuose arba mūsų pačių baltymuose; žmogaus kūnas galiausiai metabolizuoja abu glutamato šaltinius vienodai. Europos Sąjungoje žymimas maisto priedo numeriu E621. Didesnėmis koncentracijomis natūraliai aptinkamas įvairiuose maisto produktuose: bręstančiame sūryje, piene, pomidoruose, sardinėse, jūržolėse ir kt.

Maisto pramonėje MSG naudojamas kaip skonio stipriklis ir žymimas E621. Jo funkcija maiste yra sustiprinti gyvūninės kilmės produktų skonį, tokių būdu maistą padarant artimesnį natūraliam, bei naudojant mažiau prieskonių ir gyvūninės kilmės žaliavų. Dažniausiai MSG sutinkamas bulvių traškučiuose, kur stiprina grietinėlės, sūrio, kumpio ir kitus skonius, pigiose dešrose, kur daugumą produkto masės sudaro vanduo ir augalinės kilmės žaliavos, o mažesniąją dalį gyvūninės kilmės žaliavos. Naudojant vieną mononatrio glutamatą, jis neturi itin malonaus skonio, kol nesusijungia su pikantišku skoniu. Pagrindinė MSG jutimo funkcija yra priskiriama jo gebėjimui sustiprinti pikantiškus skonį turinčius aktyvius junginius. Optimali koncentracija priklauso nuo maisto ir jo senumo, kuriame naudojama. Pvz. sriuboje „malonumo balas“ greitai krenta, kai 100 ml yra daugiau nei vienas gramas MSG. Natrio kiekis (masės procentais) MSG, 12,28%, yra maždaug trečdalis natrio chlorido kiekio (39,34%) dėl didesnės glutamato masės, todėl MSG gali skatinti sveiką mitybą, pagerindamas maisto, pavyzdžiui, lapinių kopūstų, skonį ir sumažindamas druskos naudojimą. E621 turi sinerginį poveikį su ribonukleotidinias maisto priedai: dinatrio inozinatas (E631) ir dinatrio guanilatas (E627). Vadinamoji „Super druska“ yra 9 dalių druskos (natrio chlorido), vienos dalies MSG ir 0,1 dalies dinatrio ribonukleotidų mišinys (dinatrio inozinato ir dinatrio guanilato mišinys).

Kosmetikoje mononatrio glutamatas naudojamas plaukų priežiūros priemonėse, tam, kad plaukai gautų glutamo rūgšties (būtų pamaitinti amino rūgštimi) ne tik iš vidaus augdami, bet ir nuolat plaunant galvą. Po naudojimo plaukai tampa švelnūs, įgauna žvilgesį, pasidaro purūs. Tai vienas iš ingredientų, kurie gerindami plaukų būklę nepažeidžia odos biomos ir yra natūralios kilmės, bei lengvai skaidūs. MSG galime sutikti po pavadinimais „amino rūgštys“, „baltymai“, „hidrolizuoti baltymai“. Dauguma kremų nuo saulės ir vabzdžių repelentų sudėtyje turi MSG. Naudojami kiekiai gali būti nuo 0,1% iki 3% galutiniame produkte. Jo funkcijos (INCI)

  • Plaukų kondicionavimas: padaro plaukus lengvai iššukuojamus, minkštus, minkštus ir žvilgančius ir (arba) suteikia apimties, lengvumo ir žvilgesio.
  • Maskavimas: sumažina arba slopina produkto kvapą arba pagrindinį skonį
  • Odos kondicionavimas: palaiko gerą odos būklę

Gyvulininkystėje natrio glutamatas naudojamas kaip kiaulių pašarų priedas, jog sustiprintų pašaro skonį ir padidintų jo suėdamumą. Dažniausiai sutinkama premiksuose skirtuose greičiau priaugti prekinio svorio arba premiksuose skirtuose atsistatyti paršavedėms po paršiukų ativedimo ir žindymo laikotarpio.

Edukacijoje mononatrio glutamatas naudojamas skonio eksperimentuose, kada yra lyginami druskų skonio skirtumai, pvz. natrio chlorido, kalio chlorido, amonio chlorido, MSG ir kitų. Taip pat galimi variantai su skirtingomis koncentracijomis ragaujamas tas pats gaminys ir ieškomas juslinis skirtumas tarp bandymų.

Medicinoje MSG naudojamas hiperamonemijai gydyti tokiomis sąlygomis kaip hepatinė encefalopatija. Jis buvo naudojamas amoniako kiekiui kraujyje mažinti sergant amoniakine azotemija, gydant kepenų komą, sergant psichoze ir protiniu atsilikimu. E621 kartais vartojamas su paprastu cukrumi, siekiant pagerinti karčiųjų vaistų skonį.

Svarbu: įdėkite prekę į krepšelį, užpildykite gavėjo anketos duomenis ir patvirtinkite užsakymą. Ačiū!

Taupydami Jūsų brangų laiką, užsakytas prekes pristatysime nurodytuoju adresu Jums patogiu metu visoje Lietuvoje!

*- Prekių nuotraukos gali neatitikti realios prekių ir jų pakuotės išvaizdos, spalvos, komplektacijos ar formos. Informacija prekės aprašyme yra bendro pobūdžio, todėl nėra tiksli naudojimo instrukcija ir gali nesutapti su informacija ant prekės pakuotės. Pateikti duomenys apie prekių likučius ir kainas tam tikrais atvejais gali skirtis nuo realios prekių kainos ir jų likučių

**- Produktas atitinka maisto priedui E621 keliamus reikalavimus, bet nėra skirtas naudoti kaip maisto priedas.

Signalinis žodis: Netaikoma

Pavojaus piktogramos: Netaikoma

Pavojingumo frazės: Netaikoma

Atsargumo frazės: Netaikoma

Panašios prekės

(8 other products in the same category)

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Arba Reset password