OBOUOLIŲ RŪGŠTIS E296, food grade, 99%, kg

3,30 €
Prekės dydis, kg
Kiekis

    Available: 

Parametras

Savybė

Obuolių rūgštis

Hidroksidutandioninė rūgštis, 2-hidroksi gintaro rūgštis, E296, hydroxybutanedioic acid, 2-hydroxysuccinic acid, (L/D)-Malic acid, (±)-Malic acid, (S/R)-hydroxybutanedioic acid

Formulė

C4H6O5

Struktūra

IUPAC

2-Hydroxybutanedioic acid

INCI

MALIC ACID

CAS

6915-15-7

Molinė masė

134.09 g/mol

Tankis

1.609g/cm3

Tirpumas

558 g/L (at 20 °C)

Maistui ir gėrimams obuolių rūgštis naudojama daugelyje vaisių produktų: abrikosų, gervuogių, mėlynių, vyšnių, vynuogių, persikų, kriaušių, slyvų ir svarainių, o kituose vaisių produktuose, pavyzdžiui, citrusinių vaisių, naudojama mažesnė koncentracija. Ši rūgštis padeda išgauti neprinokusių obuolių rūgštumo skonį. Rūgščiuose obuoliuose yra daug rūgšties. Jo yra vynuogėse ir daugumoje vynų, kurių koncentracija kartais siekia 5 g/l. Tai suteikia vynui aštrų skonį, rūgšties kiekis mažėja didėjant vaisių brandai. Obuolių rūgšties skonis yra labai aiškus ir grynas rabarbaruose – augaluose, kuriuose ji yra pagrindinis skonis. Jis taip pat yra kai kurių dirbtinių acto kvapiųjų medžiagų, pvz., „druskos ir acto“ skonio bulvių traškučių, sudedamoji dalis. Citrusiniuose vaisiuose, pagamintuose ekologinėje žemdirbystėje, obuolių rūgšties kiekis yra didesnis nei vaisiuose, užaugintuose tradiciniame žemės ūkyje. Malolaktinės fermentacijos procesas obuolių rūgštį paverčia daug švelnesne pieno rūgštimi. Obuolių rūgštis natūraliai randama visuose vaisiuose ir daugelyje daržovių ir susidaro vykstant vaisių metabolizmui. Obuolių rūgštis, dedama į maisto produktus, žymima E numeriu E296. Jis kartais vartojamas su mažiau rūgščia citrinų rūgštimi arba vietoj jos rūgščiuose saldumynuose. Viename grame obuolių rūgšties yra 10 kJ (2,39 kilokalorijos) energijos. Obuolių rūgšties kiekis vynuogių uogose yra didžiausias prieš pat nokimą, kai jų koncentracija siekia net 20 g/l. Vynuogėms nokstant, obuolių rūgštis metabolizuojama kvėpavimo procese, o nuimant derlių jos koncentracija gali būti nuo 1 iki 9 g/l. Kai vynuogėse sunaudojama visa obuolių rūgštis, uoga laikoma „pernokusia“ arba senstančia. Vyndariai turi kompensuoti šiuos nuostolius vyno gamyboje įdėdami kitų rūgščių. Maiste esanti obuolių rūgštis suteikia daug naudos sportuojantiems: padeda organizmui išlaisvinti energiją iš maisto, didina sportininkų ir sportuojančių fizinę ištvermę, suteikia stiprumo hipoksinėje treniruočių fazėje, gali palengvinti lėtinės fibromialgijos simptomus sumažindamas skausmą. Dėl šių priežasčių maistą, kuriame yra obuolių rūgšties, labai rekomenduojama vartoti intensyviai, varžyboms ar profesionaliai sportuojantiems žmonėms, nes manoma, kad tai padidina fizinį pajėgumą, ypač tais atvejais, kai ląstelėse trūksta deguonies. Jis gali pailginti sportinius rezultatus, ypač kai vartojamas kaip maisto papildas hipoksijos treniruočių fazėse.

Sodininkystėje naudojama dirvožemio sveikatingumo reguliavimui. Vienas iš būdų palaikyti geros būklės dirvožemį, gali būti atliekamas dirvožemio papildymas melasa, taip padidinamas obuolių rūgštį sintetinančių mikrobų sintezę. Manoma, kad tai natūrali apsauga, kai dirvožemio mikrobai išskirdami obuolių rūgštį slopina ligas, todėl dirvožemio modifikavimas melasa gali būti naudojamas kaip pasėlių apdorojimas sodininkystėje. Naudojama ištirpinant 1g arba 1/3 dalis arbatinio šaukštelio – 10 l vandens. Svarbu neperdozuoti, nes galima nudeginti augalus dėl rūgštinio obuolių rūgšties poveikio.

Kosmetikoje obuolių rūgštis naudojama daugelyje kosmetikos produktų kaip ingredientas, kuris reguliuoja pH vertę. Gali būti naudojama kaip priemonė odos ir veido priežiūrai – pašalina nuo odos negyvas ląsteles ir pagreitina naujų susidarymą. Obuolių rūgštis priklauso karboksirūgštims ir yra vaisių rūgštis. Ji labai dažnai naudojama naikinti pleiskanas ir kosmetikoje, turinčioje AHA rūgščių. Tai sumažina smulkias raukšleles, skaistina odą, pagerina jos tekstūrą, sumažina riebalinių liaukų matomumą. Dozavimas: iki 10% - namų kosmetikoje (esant kosmetikos pH ≥3,5), iki 30% - profesionalioje kosmetikoje, naudojama kvalifikuotų specialistų (kurių kosmetikos pH yra ≥ 3)

Valyme kaip priemonė ar agentas (priedas) kompleksinių junginių sudarymui. Obuolių rūgštis su metalais sudarydama junginius paverčia juos tirpiais. Efektyviai valo ir trukdo naujų kalkių nuosėdų atsiradimui vandens garinimo įrenginiuose, katiluose (boileriuose), virduliuose ir kt. Labai dažnai naudojama kavos aparatų nukalkinimo priemonėse tiek skystose (kaip sudėtinis komponentas), tiek kietose (tiek gryna, tiek kaip viena iš sudedamųjų dalių).

Pramonėje obuolių rūgštis naudojama ištirpdyti ant plieno susidariusias rūdis arba kaip pakaitalas azoto rūgščiai pasyvuoti nerūdijantį plieną. Taip pat naudojama elektronikos plokščių ėsdinime ir padengime.

Medicina. Neleidžia inkstuose susidaryti akmenims, nes suriša kalcį. Yra geras antioksidantas, kuris neutralizuoja laisvuosius radikalus, kurie skatina vėžinių ląstelių (auglių) susidarymą. Padeda kūnui geriau absorbuoti mineralus iš maisto produktų. Gali išgydyti skaudančią gerklę, užmušant infekciją sukeliančias bakterijas – skalauti gerklę vandeniniu obuolių rūgšties tirpalu. Organizme gali lengvai virsti į citrinos rūgštį.

Dažų pramonėje obuolių rūgštis gali būti naudojama kaip bekvapė alternatyva baltam actui naudojamam dažymui rūgštiniais dažais. Dėl savo antioksidacinių savybių, naudojama kaip spalvų stabilizatorius arba blukimo inhibitorius.

Svarbu: įdėkite prekę į krepšelį, užpildykite gavėjo anketos duomenis ir patvirtinkite užsakymą. Ačiū!

Taupydami Jūsų brangų laiką, užsakytas prekes pristatysime nurodytuoju adresu Jums patogiu metu visoje Lietuvoje!

*- Prekių nuotraukos gali neatitikti realios prekių ir jų pakuotės išvaizdos, spalvos, komplektacijos ar formos. Informacija prekės aprašyme yra bendro pobūdžio, todėl gali nesutapti su informacija ant prekės pakuotės. Pateikti duomenys apie prekių likučius ir kainas tam tikrais atvejais gali skirtis nuo realios prekių kainos ir jų likučių

**- Produktas atitinka maisto priedui E296 keliamus reikalvimus, bet nėra skirtas naudoti kaip maisto priedas.

Signalinis žodis: Atsargiai

Pavojaus piktogramos:

Pavojingumo frazės:

H319 Sukelia smarkų akių dirginimą

Atsargumo frazės:

P264 Po naudojimo kruopščiai nuplauti rankas.

P280 Naudoti akių (veido) apsaugos priemones.

P305 + P351 + P338 PATEKUS Į AKIS: Kelias minutes atsargiai plauti vandeniu. Išimti kontaktinius lęšius, jeigu jie yra ir jeigu lengvai galima tai padaryti. Toliau plauti akis.

P337 + P313 Jei akių dirginimas nepraeina: kreiptis į gydytoją.

Panašios prekės

(8 other products in the same category)

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Arba Reset password