TRETINIS BUTILO HIDROKSINOLAS (TBHQ, E319 food grade), kg

6,00 €
Prekės dydis, kg
Kiekis

  Available: 

Parametras

Savybė

TBHQ

E319, Tretinio-butilhidroksichinonas, Tretinis butilo hidroksinolas, Butilhidrokvinonas, Tert-butilhidrochinonas, Tertiary Butylhydroquinone (TBHQ)

Formulė

C10H14O2

Struktūra

TBHQ 2DTBHQ 3D

IUPAC

2-(1,1-dimetiletil)-1,4-benzendiolis - 2-(1,1-Dimethylethyl)-1,4-benzenediol

INCI

TBHQ

CAS

1948-33-0

Molinė masė

166.22 g/mol

Tankis

1,05 g/cm3 ( 20 °C)

Tirpumas

Vandenyje mažai tirpus:

1mg/L ( 20 °C)

50g/L ( 95 °C)

Neribotai tirpsta alkoholyje, eteryje, organiniuose tirpikliuose

Tret-butilhidrochinonas (tBHQ) plačiai naudojamas kaip sintetinis maisto antioksidantas, siekiant apsaugoti aliejus ir riebalus nuo oksidacinio gedimo ir apkartimo dėl stipraus lipidų peroksidacijos aktyvumo.

Maisto pramonėje TBHQ naudojamas kaip nesočiųjų augalinių aliejų ir daugelio valgomųjų gyvulinių riebalų konservantas. Jis nepakeičia spalvos net esant geležies ir nekeičia medžiagos, į kurią jis pridedamas, skonio ar kvapo. Jis gali būti derinamas su kitais konservantais, tokiais kaip butilintas hidroksianizolis (BHA). Kaip maisto priedas, jo E numeris yra E319. Jis pridedamas prie įvairių maisto produktų. Pagrindinis jo pranašumas yra ilgesnis saugojimo laikas. TBHQ yra įprastas antioksidantas, kuris apsaugo nuo riebalų oksidacijos. Dėl oksidacijos maisto produktai gali prarasti skonį, pakeisti spalvą ir išeikvoti maistinę vertę. Kadangi dėl oksidacijos riebalai gali apkarsti, TBHQ taip pat gali padėti pailginti galiojimo laiką ir sumažinti maisto atliekų kiekį dėl maisto sugedimo. TBHQ dažnai rasite tokiuose maisto produktuose kaip krekeriai, riebalai ir aliejai, traškučiai, spurgos, kai kurios duonos, spragėsių kukurūzai, kiti užkandžiai, iš anksto paruošti šaldyti maisto produktai. JAV maisto ir vaistų administracija (FDA) klasifikavo TBHQ kaip visuotinai pripažintą saugią arba „GRAS“. Laikomi riebalai ir aliejai, kartu su maisto produktais, kuriuose yra šių ingredientų, laikui bėgant gali supelyti, pasenti arba tiesiog nekelti apetito, o TBHQ antioksidacinės savybės padeda išsaugoti šiuos riebalus ir aliejus pašalinant juose esantį deguonies kiekį. Gamyboje TBHQ paprastai dedamas į lipidų (riebalinę) fazę. Jis gali būti naudojamas kartu su kitais įprastais antioksidantais, tokiais kaip BHT ir BHA, bet ne su propilgalatu (PG). Lipidų turinčiose maisto kompozicijose TBHQ yra labai efektyvus dėl šių savybių:

 • Didelis antioksidacinis poveikis kepimui skirtuose aliejuose ir riebaluose.
 • Panašus į BHA ir BHT savo oksidaciniu gebėjimu.
 • Tirpsta riebaluose.
 • Nereaguoja su variu ir geležimi ir nesudaro sudėtingų junginių. .
 • Neblunka maisto produktų spalvos.
 • Nesukelia pašalinių skonių.
 • Gali būti pridėta citrinos rūgšties arba monogliceridų citratų, siekiant pagerinti lipidų stabilizavimo savybes.

TBHQ naudojimo lygis Europoje ir JAV: Riebalai ir aliejai 0,2% 200 mg/l, Kepiniai 0,2% 200 mg/l (tik pyragų mišiniuose), Grūdai 0,2% 200 mg/l (tik iš anksto virti grūdai). Europos Sąjungoje TBHQ (E319) yra laikomas saugiu Europos maisto saugos tarnybos, o jo leistina paros norma yra 0,7 mg/kg.

Kosmetikos gamyboje naudojamas kaip fiksatorius, siekiant sumažinti garavimo greitį ir pagerinti stabilumą. TBHQ naudojamas lūpų dažams, odekolonams, drėkinamiesiems kremams ir kitiems makiažo produktams gaminti. Jo funkcija kosmetikoje yra produkto stabilizavimas, kad sudėtyje esantys riebalinės kilmės ingredientai nepakeistų spalvos, kvepalai nepakeistų aromatinių savybių, kremai nepakeistų reologinių (takumo, klampos, standumo) savybių. Tert-butilhidrochinono pagrindinės funkcijos (INCI)

 • Antioksidantas: Slopina reakcijas, kurias skatina deguonis, todėl išvengiama oksidacijos ir apkartimo
 • Maskavimas: sumažina arba slopina produkto kvapą arba pagrindinį skonį
 • Kvepalai: Naudojamas kvepalams ir aromatinėms žaliavoms

Biodyzelino gamyboje tretinis butilo hidroksinolas naudojamas kaip stabilizatorius organinių peroksidų autopolimerizacijai slopinti. Ypač plačiai naudojamas kaip biodyzelino antioksidantas. Antioksidantų naudojimas biodyzeline yra ypač aktualus, kai žaliava yra atidirbęs aliejus, prastos kokybės ar senas aliejus. Naudojamos koncentracijos iki 1 kg antioksidanto 1 tonai biodyzelino.

Žemdirbystėje ir sodininkystėje TBHQ naudojamas kaip insekticidų sudedamoji dalis, kuri neleidžia pasenti veikliosioms medžiagoms.

Naftos gavyboje TBHQ naudojamas kaip naftos antioksidantas ir stabilizatorius. Išgaunant naftą, joje yra didelis kiekis nesočiųjų junginių, kurie labia greitai reaguoja su oru ir pakeičia savo savybes, taip prarandamos vertingos žaliavos. Pridėjus antioksidanto išsaugomi visi vertingi komponentai esantys naftoje.

Dažų pramonėje butilhidrokvinonas, taip pat dedamas į lakus, dervas siekiant išlaikyti nepakitusias produktų reologines (klampą, takumą, standumą ir kt.) savybes, nes šių produktų pagrindas yra riebalinės kilmės, kur suragavus su deguonimi, pasikeičia sudėtinių komponentų savybės.

Svarbu: įdėkite prekę į krepšelį, užpildykite gavėjo anketos duomenis ir patvirtinkite užsakymą. Ačiū!

Taupydami Jūsų brangų laiką, užsakytas prekes pristatysime nurodytuoju adresu Jums patogiu metu visoje Lietuvoje!

*- Prekių nuotraukos gali neatitikti realios prekių ir jų pakuotės išvaizdos, spalvos, komplektacijos ar formos. Informacija prekės aprašyme yra bendro pobūdžio, todėl gali nesutapti su informacija ant prekės pakuotės. Pateikti duomenys apie prekių likučius ir kainas tam tikrais atvejais gali skirtis nuo realios prekių kainos ir jų likučių

**- Produktas atitinka maisto priedui E319 keliamus reikalvimus, bet nėra skirtas naudoti kaip maisto priedas.

Signalinis žodis: ATSARGIAI

Pavojaus piktogramos:

Pavojingumo frazės:

H302 Kenksminga prarijus

H315 Dirgina odą

H319 Smarkiai dirgina akis

H335 Gali dirginti kvėpavimo takus.

Atsargumo frazės:

P261 Stengtis neįkvėpti garų ir aerozolio

P305+P351+P338 PATEKUS Į AKIS: Kelias minutes atsargiai plauti vandeniu. Išimti kontaktinius lęšius, jeigu jie yra ir jeigu lengvai galima tai padaryti. Toliau plauti akis.

P501 Turinį/talpyklą šalinti laikantis teisės aktų numatytos tvarkos

Panašios prekės

(8 other products in the same category)

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Arba Reset password