NATRIO BENZOATAS, (E211 food grade) 99,5%, kg

5,21 €
Prekės dydis, kg
Kiekis

    Available: 

Parametras

Savybė

Natrio benzoatas

E211, benzoate of soda

Formulė

C7H5NaO2

Struktūra

Natrio benzoatas 2DNatrio benzoatas 3D

IUPAC

Natrio benzoatas (Sodium benzoate)

INCI

SODIUM BENZOATE

CAS

532-32-1

Molinė masė

144,105 g/mol

Tankis

1,497 g/cm3

Tirpumas

Vandenyje:

62.69 g/100 mL (0 °C)
62.78 g/100 mL (15 °C)
62.87 g/100 mL (30 °C)
71.11 g/100 mL (100 °C)

Metanolyje:

8.22 g/100 g (15 °C)
7.55 g/100 g (66.2 °C)

Etanolyje:

2.3 g/100 g (25 °C)
8.3 g/100 g (78 °C)

1,4-dioksane:

0.818 mg/kg (25 °C)

Tai benzenkarboksirūgšties natrio druska, kurios cheminė formulė yra NaC7H5O2. Tai plačiai naudojamas maisto konservantas, kurio E numeris yra E211. Jis gali būti pagamintas natrio hidroksidui reaguojant su benzoine rūgštimi.

Maisto pramonėje natrio benzoatas panaudojamas, kaip konservantas. Jis dažniausiai naudojamas rūgštiniuose maisto produktuose, pvz., salotų padažuose (acto rūgštis), gazuotuose gėrimuose (angliarūgštė), džemuose ir vaisių sultyse (citrinų rūgštis), marinuotų agurkų marinate (acto rūgštis) ir prieskoniuose. Kai kuriais atvejais natrio benzoatas naudojamas stabdyti vynų fermentacijos procesą, bei turėti „švarią“ etiketę, kurioje nėra naudota sulfitų. Naudojant natrio benzoatą kaip konservantą, jis virsta benzenkarboksirūgštimi (E210), kuri apsaugo maisto produktus nuo bakterijų ir grybelio. Benzoinė rūgštis paprastai nėra tiesiogiai naudojama dėl jos prasto tirpumo vandenyje. Konservacijos procesas prasideda nuo benzoinės rūgšties absorbcijos į ląstelę. Kai ląstelės vidinės terpės pH nukrenta žemiau nei 5, anaerobinė gliukozės fermentacija naudojanti fosfofruktokinazę, ženkliai sulėtėja, todėl ženkliai sulėtėja augimas, bei išgyvenamumas maiste esančių mikroorganizmų, sukeliančių maisto gedimą. Rekomenduojama natrio benzoato norma naudojant maisto konservavimui yra iki 0,1% nuo bendros produkto masės.

Valyme ir švaros palaikyme, dėl natrio benzoato apsauginių ir priešgrybelinių savybių jis dažnai naudojamas įprastuose ir net kai kuriuose ekologiškuose baldų lakuose, tualeto, indų, virtuvės, paviršių valikliuose, indų ploviklių geliuose, kilimų valymo priemonėse, apmušalų valymo priemonėse ir indų plovimo mašinose.

Kosmetikoje natrio benzoatas E211 naudojamas kaip kosmetikos ir asmeninės priežiūros produktų konservantas kūdikiams skirtuose produktuose, vonios produktuose, muiluose ir plovikliuose, akių makiaže, valymo produktuose, makiažo produktuose, taip pat plaukų, nagų ir odos priežiūros produktuose. Natrio benzoatas yra vienas iš pagrindinių sudedamųjų komponentų alkoholio ar bealkoholio pagrindo burnos skalavimo skysčiuose. Natrio benzoatas naudojamas kaip priešgrybelinis konservantas kosmetikoje ir maiste pavadinimu E211. Todėl jis yra labai veiksmingas prieš grybelius, mieles ir bakterijas. Jis gana lengvai gaminamas naudojant sodą, vandenį ir benzenkarboksirūgštį. Natūraliai jo randama kai kuriuose vaisiuose, pavyzdžiui, slyvose, slyvose ar obuoliuose. Jis laikomas natūraliu ir leidžiamas organiniuose kosmetikos gaminiuose.

Gyvulinkystėje natrio benzoatas E211 gali būti naudojamas kaip konservantas žemės ūkyje gyvūnų ir paukščių pašarams. Dažniausiai sutinkamas naudojimas yra vasaros laikotarpiu ruošiant pašarus, kurie yra drėgni, apveliami melasa, gliceroliu, propilenglikoliu, bei mineraliniais priedais. Taip paruoštas pašaras dėl šiltos temperatūros greitai pradeda rūgti, todėl dienos eigoje mažėja jo efektyvumas, suėdamumas. Siekiant išvengti papidomo pašarų ruošimo, gyvulių sveikatos pablogėjimo, bei pieno produkcijos kritimo į pašarus pridedama iki 0,1% natrio benzoato nuo bendro ruošiamų pašarų kiekio.

Šildymo sistemose natrio benzoatas naudojamas dėl dviejų savybių: konservacinių ir koroziją inhibituojančiųjų. Vienu aspektu natrio benzoatas apsaugo šildymo sistemas nuo bioužterštumo, kad nebesidaugintų mikroorganizmai ir dumbliai, kurie sudaro gleivines sistemas, kurios sutrikdo šilumos perdavimą, bei sklandų šilumnešio tekėjimą. Kitu aspektu, natrio benzoatas veikia OAT principu (chelatiniu efektu), efektyviai surišdamas metalų jonus ir taip neleisdamas šildymo sistemoje atsirasti dideliam jonų kiekiui, kuris skatintų metalų irimą (koroziją).

Farmacijoje natrio benzoatas naudojamas kaip karbamido ciklo sutrikimų gydymas dėl jo gebėjimo surišti amino rūgštis. Tai sukelia šių amino rūgščių išsiskyrimą ir amoniako kiekio sumažėjimą. Naujausi tyrimai rodo, kad natrio benzoatas gali pasiekti efektyvių rezultatų naudojant jį kaip papildomą gydymą nuo šizofrenijos (1 g / d.). Natrio benzoatas vartojamas hiperamonemijai gydyti. Jis taip pat naudojamas kaip vaistų, jautrių mikrobų poveikiui, konservantas. naudojamas kaip bilirubino serumo testo tirpiklis dilgėlinės bėrimui slopinti

Pirotechnikoje natrio benzoatas naudojamas švilpimo garsui išgauti, kada yra uždegami ir/arba naujojami fejerverkai ar pirotechnikos gaminiai.

Svarbu: įdėkite prekę į krepšelį, užpildykite gavėjo anketos duomenis ir patvirtinkite užsakymą. Ačiū!

Taupydami Jūsų brangų laiką, užsakytas prekes pristatysime nurodytuoju adresu Jums patogiu metu visoje Lietuvoje!

*- Prekių nuotraukos gali neatitikti realios prekių ir jų pakuotės išvaizdos, spalvos, komplektacijos ar formos. Informacija prekės aprašyme yra bendro pobūdžio, todėl gali nesutapti su informacija ant prekės pakuotės. Pateikti duomenys apie prekių likučius ir kainas tam tikrais atvejais gali skirtis nuo realios prekių kainos ir jų likučių

**- Produktas atitinka maisto priedui E211 keliamus reikalvimus, bet nėra skirtas naudoti kaip maisto priedas.

Signalinis žodis: Atsargiai

Pavojaus piktogramos:

Pavojingumo frazės:

H319 Sukelia smarkų akių dirginimą

Atsargumo frazės:

P264 Po naudojimo kruopščiai nuplauti rankas.

P280 Naudoti akių (veido) apsaugos priemones.

P305 + P351 + P338 PATEKUS Į AKIS: Kelias minutes atsargiai plauti vandeniu. Išimti kontaktinius lęšius, jeigu jie yra ir jeigu lengvai galima tai padaryti. Toliau plauti akis.

P337 + P313 Jei akių dirginimas nepraeina: kreiptis į gydytoją.

Panašios prekės

(8 other products in the same category)

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Arba Reset password