KALIO CHLORIDAS 99% (E508 food grade), kg

4,80 €
Prekės dydis, kg
Kiekis

    Available: 

Parametras

Savybė

Kalio chloridas

Kalio ir druskos rūgšties druska, Sylvite, potašo muriatas

Formulė

KCl

Struktūra

Kalio chloridas 2DKalio chloridas 3D

IUPAC

Kalio chloridas (Potassium chloride)

INCI

POTASSIUM CHLORIDE

CAS

7447-40-7

Molinė masė

74,5513g/mol

Tankis

1,984 g/cm3 

Tirpumas

Vandenyje:

277.7 g/L (0 °C)

339.7 g/L (20 °C)

540.2 g/L (100 °C)

Tirpus glicerine, šarmuose, lengvai tirpsta alkoholiuose, netirpsta eteryje

Kalio chloridas kitaip dar žinomas kaip kalio druska. Tai bekvapiai balti milteliai. Lengvai tirpsta vandenyje, bei jo tirpalai turi pikantišką sūrų skonį, kuris nėra toks stiprus kaip valgomosios druskos.

Žemės ūkyje ir sodininkystėje kalio chloridas naudojamas kaip trąša, skirta tręšti laukus prieš žemės ūkio augalų sėją, siekiant praturtinti dirvą kaliu. Labai efektyvu kalio chloridu tręšti lengvos granuliometrinės sudėties bei durpingus dirvožemius. Optimaliausias įterpimo į dirvą laikas – ruduo, kad per žiemą išsiplautų augalams nepageidautinas chloras. Tręšimas pavasarį – 2-4 savaitės iki vasarinių augalų sėjos. Prieš augalų sėją arba vėlai rudenį 100-300 kg/ha pagrindiniam augalų tręšimui. Dirvožemį rūgštinanti trąša. Dažniausiai naudojama kartu su fosforo trąšomis. Nerekomenduojama prieš sėją ar sodinimą tręšti jautrius chlorui augalus. Kalis reguliuoja augalų maitinimą, didina atsparumą ligoms, mažina nitratų susikaupimą. Kai dirvose pakanka kalio, stiebai išauga tvirtesni ir atsparesni išgulimui.

Paskirtis

Trąšų norma 100m2 (1 arui)

Salotos, ridikėliai, pupelės, žirneliai

0,7-1,4 kg

Svogūnai, porai, krapai, ridikai

1,4-2,0 kg

Petražolės, kalafiorai, cukinijos

2,1-2,8 kg

Kopūstai, burokėliai, morkos, salierai

2,8-3,5 kg

Maisto pramonėje kalio chloridas naudojamas kaip druskos pakaitalas ar papildas, nes turi silpnesnį sūrumo, truputį karstėliantį ir kai kuriais atvejais nesūrų skonį. Dažnai kalio chloridas maišomas su tradicine druska, tam kad gauti sūrų skonį, bei turėti mažiau druskos turinčius maisto produktus. Kai kuriais atvejais kalio chlorido suteikiamas pikantiškas skonis gali pasižymėti karčiu ar metalo skoniu. Taip pat kalio chloridas naudojamas mineralinio vandens gamyboje, siekiant padidinti vandens mineralizaciją, bei praturtinti vandenį kalio jonais.

Gyvulinkystėje kalio chloridas naudojamas kaip pašarų priedas kuris padidina elektrolitų kiekį, taip pagerindamas gyvulių augimą, sveikatos būklę, bei melžiamų karvių pieningumą.

Medicinoje kalio chloridas naudojamas kaip kalio papildas, kalio mažakraujystės gydymui. Taip pat gali būti naudojamas fiziologiniuose tirpaluose, kalio-natrio balansui atstatyti, širdies darbui gerinti.

Stiklo gamyboje kalio chloridas naudojamas kristalinis, tam kad pagreitintų lydymąsi, sumažindamas mišinio lydymosi temperatūrą. Kadangi kalis padeda užtikrinti nepriekaištingą stiklo skaidrumą, tai kalio chloridas naudojamas gaminant akinių lęšius, taures, televizorių ir kompiuterių monitorius.

Metalo apdirbime kalio chloridas naudojamas kalio hidroksido vandens tirpalo elektrolize bei metalinio kalio gamyboje lydalo elektrolizės būdu. Kartu natrio chloridu bei ličio chloridu kalio chloridas naudojamas kaip fliusas lydant ar virinant aliuminį ar jo lydinius.

Vandens paruošime kalio chloridas gali būti naudojamas kaip alternatyva ar papildas regeneruojant vandens filtrus. Regeneruojant minkštinimo filtrų įkrovą druska (natrio chloridu), pvx tabletėmis ar Bruxo druska, geriamajame vandenyje padidėja natrio koncentracija, kuri yra nepageidautina sergant širdies ir kraujotakos ligomis. Tam, kad vandenyje būtų mažiau natrio ir daugiau kalio į druskos talpą pildomas kalio chloridas.

Keliuose kalio chloridas naudojamas ledo tirpdymui, kaip alternatyva tradicinei druskai bei kalcio chloridui. Darbinė temperatūra yra aukštesnė (-11ºC) nei kalcio chlorido(-32ºC), bet žemesnė nei natrio chlorido (-9ºC) kalio chloridas yra mažiau kenksmingas gyvūnams ir augalams.

Priešgaisrinių priemonių gamyboje kalio chloridas naudojamas miltelinių gesintuvų gamyboje, bei plačiau žinomas kaip SUPER-K agentas, kuris yra efektyvesnis už natrio bikarbonato užpildą. Naujausiuose gesintuvuose jo naudojimas yra ribotas dėl korozinių savybių.

Radiacijos matavime kalio chloridas naudojamas kaip beta spinduliuotės šaltinis kalibruojant radiacijos matavimo prietaisus. Gamtoje esančiame kalyje yra 0.0118% izotopo 40K. Viename kilograme kalio chlorido yra 16350 bekerelių turinčių 89.28% beta ir 10.72% gamma spindulių su 1.46083 MeV energijos kiekiu. Pagaminti kristalai naudojant atitinkamą temperatūrą yra tinkami medicinos prietaisų kalibravime.

Svarbu: įdėkite prekę į krepšelį, užpildykite gavėjo anketos duomenis ir patvirtinkite užsakymą. Ačiū!

Taupydami Jūsų brangų laiką, užsakytas prekes pristatysime nurodytuoju adresu Jums patogiu metu visoje Lietuvoje!

*- Prekių nuotraukos gali neatitikti realios prekių ir jų pakuotės išvaizdos, spalvos, komplektacijos ar formos. Informacija prekės aprašyme yra bendro pobūdžio, todėl gali nesutapti su informacija ant prekės pakuotės, bei nėra tikslus prekės panaudojimo būdas. Pateikti duomenys apie prekių likučius ir kainas tam tikrais atvejais gali skirtis nuo realios prekių kainos ir jų likučių

**- Produktas atitinka maisto priedui E508 keliamus reikalvimus, bet nėra skirtas naudoti kaip maisto priedas.

Signalinis žodis: Netaikoma

Pavojaus piktogramos: Netaikoma

Pavojingumo frazės: Netaikoma

Atsargumo frazės: Netaikoma

Panašios prekės

(8 other products in the same category)

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Arba Reset password