CETRIMONIO CHLORIDAS (CTAC) 30%, L

7,44 €
Dydis / talpa
Kiekis

    Available: 

Parametras

Savybė

Cetrimonio chloridas

cetiltrimetilamonio chloridas, CTAC, CETAC 30, CTA 30, heksadeciltrimetilamonio chloridas

Formulė

C19H42ClN

Struktūra

Cetrimonio chloridas 2DCetrimonio chloridas 3D

IUPAC

N,N,N-Trimethylhexadecan-1-aminium chloride

INCI

CETRIMONIUM CHLORIDE

CAS

112-02-7

Molinė masė

284.5 g/mol

Tankis

0.97 g/cm3 (20 °C)

Tirpumas

Maišosi bet kokiu santykiu su vandeniu

Cetrimonio chloridas yra ilgos grandinės ketvirtinė amonio paviršinio aktyvumo medžiaga, dažnai sutinkama kaip vietinis antiseptikas ir paviršinio aktyvumo medžiaga.

Kosmetikoje cetrimonio chloridas naudojamas plaukų priežiūros priemonėse. Cetrimonio chloridas yra ketvirtinis amonis, naudojamas kosmetikoje dėl antistatinių savybių. Tai katijoninė paviršinio aktyvumo medžiaga, todėl ji išsklaido vandenį ir aliejų, taip skatindama minkštą ir malonią konsistenciją. Šis ingredientas dažnai naudojamas plaukų priežiūros priemonėse vietoj jo, o kartais kartu su silikonais. Jis taip pat gali būti naudojamas kaip konservantas. Ilgos grandinės ketvirtinės amonio paviršinio aktyvumo medžiagos, tokios kaip cetiltrimetilamonio chloridas (CTAC), plaukų kondicionierių ir šampūnų sudėtyje paprastai derinamos su ilgos grandinės riebalų alkoholiais, tokiais kaip stearilo alkoholiai. Dėl trejopos sistemos - paviršinio aktyvumo medžiagos, riebalų alkoholio ir vandens - susidaro lameliarinė struktūra, formuojanti perkoliacinį tinklą, iš kurio susidaro gelis. Dažniausiai sutinkamas šiuose gaminiuose: Plaukų kondicionieriai, odos kondicionavimo kremai, šampūnai, antiseptiniai preparatai, konservantų sistemos dalis. Jo funkcijos (INCI)

  • Antimikrobinis: padeda sulėtinti mikroorganizmų augimą ant odos ir neutralizuoja mikrobų vystymąsi.
  • Antistatinis: mažina statinį elektros krūvį, neutralizuodamas paviršiaus elektros krūvį
  • Emulsiklis: skatina nesimaišančių skysčių mišinių susidarymą, keisdamas tarpfazinį įtempimą (vandens ir aliejaus).
  • Konservantas: stabdo mikroorganizmų vystymąsi kosmetikos gaminiuose.

Valymo pramonėje cetrimonio chloridas naudojamas kaip antistatinis agentas. Dažniausiai sutinkamas plastiko valymo priemonėse, kilimų valikliuose, siekiant ne tik išplaut kilimus, bet padaryti juos švelnius bei panaikinti nemalonius jų kvapus.

Dažų pramonėje cetiltrimetilamonio chloridas naudojamas kaip rišiklis dažuose, klijuose ar dangose. Dėl savo emulsuojančių savybių puikiai suriša dažuose esančius komponentus, o paviršiaus aktyvios medžiagos savybės padeda geriau skleistis ir prilipti ant paviršiaus pačiam produktui. Dezinfekuojančios savybės leidžia dangoms ilgiau išbūti pažeistoms palėsių ar grybelių.

Statybos pramonėje cetrimonio chloridą galima sutikti tokiuose produktuose: klijai ir hermetikai, užpildai, glaistai, tinkai, modeliavimo molis, polimerai, ir kitos priemonės. Dėl savo įvairiapusiškų savybių ši medžiaga ženkliai pagerina produktų naudojimo ir eksploatacines savybes. CTA naudojamas kaip organinis bentonito modifikatorius.

Veterinarijoje cetrimonio chloridas naudojamas kaip sudėtinė dalis įvairiuose veterinariniuose preparatuose skirtuose kanopų, ragų grybelinėms ligoms gydytis, gyvūnų gyvenamųjų vietų dezinfekcijai, bei kai kurių odos ligų gydyme.

Tekstilės pramonėje CTAC naudojamas gamybos proceso metu kaip fiksatorius, kondicionierius bei biocidas. Dėl savo mažo toksiškumo cetrimonio chloridas labiau tinkamas naudojimui palyginus su BAC ar DDAC analogais.

Svarbu: įdėkite prekę į krepšelį, užpildykite gavėjo anketos duomenis ir patvirtinkite užsakymą. Ačiū!

Taupydami Jūsų brangų laiką, užsakytas prekes pristatysime nurodytuoju adresu Jums patogiu metu visoje Lietuvoje!

*- Prekių nuotraukos gali neatitikti realios prekių ir jų pakuotės išvaizdos, spalvos, komplektacijos ar formos. Informacija prekės aprašyme yra bendro pobūdžio, todėl gali nesutapti su informacija ant prekės pakuotės, bei nėra tikslus prekės panaudojimo būdas. Pateikti duomenys apie prekių likučius ir kainas tam tikrais atvejais gali skirtis nuo realios prekių kainos ir jų likučių

Signalinis žodis: PAVOJINGA

Pavojaus piktogramos:

Pavojingumo frazės:

H314 Sukelia sunkius odos nudegimus ir pažeidžia akis

H410 Labai toksiška vandens organizmams, sukelia ilgalaikius pakitimus.

Atsargumo frazės:

P264 Po naudojimo kruopščiai nuplauti rankas.

P273 Saugoti, kad nepatektų į aplinką.

P280 Mūvėti apsaugines pirštines/dėvėti apsauginius drabužius/naudoti akių (veido) apsaugos priemones.

P305+P351+P338 PATEKUS Į AKIS: Kelias minutes atsargiai plauti vandeniu. Išimti kontaktinius lęšius, jeigu jie yra ir jeigu lengvai galima tai padaryti. Toliau plauti akis.

P310 Nedelsiant skambinti į APSINUODIJIMŲ KONTROLĖS IR INFORMACIJOS BIURĄ arba kreiptis į gydytoją.

P391 Surinkti ištekėjusią medžiagą.

P501 Turinį/talpyklą šalinti laikantis vietinių/regioninių/nacionalinių/tarptautinių teisės aktų reikalavimų.

Panašios prekės

(8 other products in the same category)

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Arba Reset password